2600 için 1 yıldan sonra termal macun değişmeli mi?

RainbowSPF

Hectopat
İşlemcim: Ryzen 5 2600.
Arkadaşlar bilgisayarı alalı 1.3 yıl oldu ve macunu hala aynı ve değiştirilmedi.
Oyundaki en yüksek sıcaklığı 70 olarak AC Oddysey'de gördüm.
Sıcaklıklar ilk halinden normal olarak biraz yüksek ama hala kabul edilebilir gibi değiştirmeli miyim?

Hocam macunu ne zamanki sıcaklıklar anormal bir şekilde seyir eder işte o zaman değiştirin. Stress testi yapın isterseniz aman aman bir sıcaklık ile karşılaşırsanız değiştirin. Şu an da değiştirebilirsiniz bir sorun olmaz.

Değiştirmenizi öneririm ancak bunu uzman birine verip yaptırmanızı öneririm çünkü işlemci hassas bir parçadır ve en ufak çizik veya toz da bozulabilir.

Hocam macunu ne zamanki sıcaklıklar anormal bir şekilde seyir eder işte o zaman değiştirin. Stress testi yapın isterseniz aman aman bir sıcaklık ile karşılaşırsanız değiştirin. Şu an da değiştirebilirsiniz bir sorun olmaz.
Hocam isterseniz Witcher III,AC Oddysey gibi oyunlarda testlerin sonuçlarını fotoğraf ile iletebilirim.Sıcaklıkları en yüksek dediğim gibi 70 gördüm.Şuan sistem boşta ve 39 derece işlemci.Bana 1.5 yıl sonra değiştirilebilir diyende oldu.

İşlemciden bağımsız olarak işlemcilerin termal macununun 1-1.5 yılda bir defa değiştirmeniz işlemcinin daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Eğer termal macun değiştirme konusunda bir tecrübeniz yoksa işi bilen birine teslim etmelisiniz.

Değiştirmenizi öneririm ancak bunu uzman birine verip yaptırmanızı öneririm çünkü işlemci hassas bir parçadır ve en ufak çizik veya toz da bozulabilir.
Hocam bu hastalıkta birini bulmam zor olacak fakat ilk macun sürüşüm sizce tehlikeli mi olur ? ve bu durumda birini bulamayacağım için maksimum kaç ay daha durabilirim yeni macun sürmeden ? Dediğim gibi sıcaklıklar aman aman seviyelere gelmedi daha.

Hocam isterseniz Witcher III,AC Oddysey gibi oyunlarda testlerin sonuçlarını fotoğraf ile iletebilirim.Sıcaklıkları en yüksek dediğim gibi 70 gördüm.Şuan sistem boşta ve 39 derece işlemci.Bana 1.5 yıl sonra değiştirilebilir diyende oldu.
Değiştirmeniz açısından bir sakınca yok hocam. Değiştirin.

Macun değiştirmek o kadar zor değil. Genel bi temizlik yapmış olursunuz hem, değiştirin gitsin.
Daha tecrübelenmediğim için ilk sürüşüm olacak,bu durumda birini bulamayacağım için maksimum kaç ay daha bekleyebilirim veya sürmesi kolay mı ?
Değiştirmeniz açısından bir sakınca yok hocam. Değiştirin.
Hocam ilk sürüş olacağı için korkuyorum ama bilen birini bulmakta zor bu şartlarda.

Macun da bozar mı? O kadar abartmayın macun değişimini ya. Şu videoyu izlesin bi' yeter.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı