2600 TL Bütçe ile Sistem Toplama

earthshaker 38

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Kasa ve monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem her şey dahil 2600 TL.
Oyunları iyi oynatan bir sistem toplamak istiyorum. Yani kullanım alanım oyun olacak. Oynadığım oyunlar CS:GO ve Dota 2 ayrıca PUBG oyununu da iyi çalıştırırsa memnun olurum.
Sistem önerilerinizi bekliyorum.
Son olarak bir sorum var: Yılda iki ay yaz tatilinde memlekete gidiyorum. Orada internet bağlantım da mevcut. Kasayı ve monitörü oraya taşımanın çok zor olması beni laptoplara yönlendiriyor açıkçası. Nasıl bir çözüm üretebilirim buna? Masaüstünün performansı ve laptopların kolay taşınabilir olması arasında kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Kasa ve monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem her şey dahil 2600 TL.
Oyunları iyi oynatan bir sistem toplamak istiyorum. Yani kullanım alanım oyun olacak. Oynadığım oyunlar CS:GO ve Dota 2 ayrıca PUBG oyununu da iyi çalıştırırsa memnun olurum.
Sistem önerilerinizi bekliyorum.
Son olarak bir sorum var: Yılda iki ay yaz tatilinde memlekete gidiyorum. Orada internet bağlantım da mevcut. Kasayı ve monitörü oraya taşımanın çok zor olması beni laptoplara yönlendiriyor açıkçası. Nasıl bir çözüm üretebilirim buna? Masaüstünün performansı ve laptopların kolay taşınabilir olması arasında kaldım.
Ben sana masaüstüne yönelmeni öneririm. Çünkü 2600 tl'ye düzgün laptop bulamazsın. hele PUBG'yi açan hiç bulamazsın. Sen en iyisi masaüstü al.

İşlemci
AMD Athlon X4 950 3.50 Ghz 2MB AM4 28nm İşlemci
Anakart
MSI B350M Pro-VD Plus 1866mhz-3200mhz(OC) AM4 mATX Anakart
Ram
G.Skill 8GB RipjawsV Kırmızı 2400mhz CL15 DDR4 Ram (F4-2400C15S-8GVR)
Ekran kartı
Asus GeForce GTX1050 Phoenix 2GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Harddisk
WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk
Kasa
Dark F40 USB 3.0 mATX Kasa
Power supply
FSP 500W 80+ Güç Kaynağı
Monitör
Aoc 21,5

Toplam 2630₺ tutuyor. Kasanı başka şehre götüreceksen mini ıtx toplayabilirsin. İşlemciyi oc yapabilirsin. Monitör dvı girişli diye seçtim biraz daha pahalı asus ama sadece vga girişli monitör var, biraz baktım hoşuma gitti onada bakabilirsin.

Sizce bütçemi biraz daha arttırıp monster marka bir oyun laptopu almam mantıklı olur mu ? Bütçemi maksimum bu kadar arttırabiliyorum. Hem de bilgisayarı taşıyabilmek istediğimden bu uygun bir seçenek gibi görünüyor. Abra A5 V12.1.2 15.6" Oyun Bilgisayarı
Eğer taşınılabilirlik önemli ise alınabilir bir laptop. Fakat 3300 TL' ye gayet iyi bir masaüstü bilgisayar toplanabilir. Karar size kalmış. Bu da üzmez [emoji1].

Eğer taşınılabilirlik önemli ise alınabilir bir laptop. Fakat 3300 TL' ye gayet iyi bir masaüstü bilgisayar toplanabilir. Karar size kalmış. Bu da üzmez [emoji1].
Bence de gayet iyi bir masaüstü toplanabilir. Ama yazın memleketime gidip 1,5 ay orada kalıyorum. Uçağa kasa ve monitörü sırtlayıp binmek imkansız. Zaten bilgisayarı en çok yazın kullanıyorum.
Bu laptop da oyun için tasarlanmış olduğundan hoşuma gitti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı