2600 TL bütçe ile sistem toplama

Amonrax

Centipat
Merhaba arkadaşlar.

Bu sistemle darboğaz olur mu?
Bir de anakart güncellemem gerekiyor mu?
Bütçem 2600 lira daha iyi sistem toplama tavsiye olan varsa sevinirim.

Ryzen 3. nesil 1200.
Anakart MSI A320MA Pro Max.
Ekran kartı RX 570 MSI Armor.
RAM: G.Skill 3000 MHz 8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Bu sistemle darboğaz olur mu?
Bir de anakart güncellemem gerekiyor mu?
Bütçem 2600 lira daha iyi sistem toplama tavsiye olan varsa sevinirim.

Ryzen 3. nesil 1200.
Anakart MSI A320MA Pro Max.
Ekran kartı RX 570 MSI Armor.
RAM: G.Skill 3000 MHz 8 GB.
Yapabilir.Bence bütçeyi biraz daha zorlayıp R5 1600 almalısın

Depolamayı Kingston A400 SSDNow 240GB 500MB-350MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı olarak değiştirip farklı marka RAM alınmasını tavsiye ederim Güç kaynağıda Sharkoon SHP650 V2 650W 80 Plus ATX PSU | ITOPYA olarak değiştirebilir gerçi hangi Güç kaynağı daha kaliteli bilemiyorum.
Apacer oldukça iyi markadır. Yurtdışında övülüyor. Ülkemizde yaygın bir marka olmadığı için önerilmiyor sadece. Tabi 10 lira fazlasına falan XPG RAM vardır. Problem olmaz. SSD konusuna gelince oda arkadaşım aynısını kullanıyor ve ben de gördüm ki gayet kaliteli. Sizin attığınız da alınabilir tabi ki. Güç kaynağı konusunda sizin attığınız alınmalı. Ben görmediğim için koymamışım. Fiyatı oldukça iyi ve Sharkoon fena marka değildir. Ben olsam onu alırdim hem geleceğe yatırım olur.

Apacer oldukça iyi markadır. Yurtdışında övülüyor. Ülkemizde yaygın bir marka olmadığı için önerilmiyor sadece. Tabi 10 lira fazlasına falan XPG RAM vardır. Problem olmaz. SSD konusuna gelince oda arkadaşım aynısını kullanıyor ve ben de gördüm ki gayet kaliteli. Sizin attığınız da alınabilir tabi ki. Güç kaynağı konusunda sizin attığınız alınmalı. Ben görmediğim için koymamışım. Fiyatı oldukça iyi ve Sharkoon fena marka değildir. Ben olsam onu alırdim hem geleceğe yatırım olur.
Son günlerde SanDisk ile ilgili şikayet görünce Kingston almasını söyledim SanDisk SSD alınabilir Technopatta Apacer markasına pek sıcak bakılmıyor dikkat ettiyseniz youtubede yok Avrupada meşhur Asyanın kralı falan diye bahsediliyor forumda bu konu hakkında konuşulmuştu bence azcık daha bütçe ayırıp bilinen markalardan alması daha iyi olur onun dışında yeni bir alternatif daha var Kasa ve Güç kaynağı olarak direk Corsair Carbide Series SPEC-Delta 550W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa bunu alabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı