2600 TL Bütçeye Masaüstü Sistem Toplama

Dostum Broadwell işlemciler mobil sektöre çıkacak. Pc sektörüne çıkacak olan SKYLAKE işlemciler 1151 soket olarak çıkacak ve aldığınız h97'ler z97'ler 1150 soket olduğu için desteklemeyecek. Öyle değil mi @Neutral yanlış mı biliyorum?
Evet yanlış biliyorsun. Broadwell işlemciler 1150 socket ile gelecek.H97 ve Z97 yonga setleri bu işlemciyi destekleyecek. @Göksel Gündüz güzel bir resimle açıklamış bunu zaten.

Gelse bile asil amaci masaustu sektor olmadigi icin pek sorun teskil etmiyor. Mobil sektore yonelik adim atiyorlar denebilir. Gerci i5-4xxx islemcisi olanlarin bu konuya takilmasina gerek yok. En az 3 sene rahat gider islemcileri.

Evet yanlış biliyorsun. Broadwell işlemciler 1150 socket ile gelecek.H97 ve Z97 yonga setleri bu işlemciyi destekleyecek. @Göksel Gündüz güzel bir resimle açıklamış bunu zaten.
Ben broadwell için demedim. Skylake için dedim 1151 soket geçişini. Lütfen yazıları dikkatli okuyun. :)

Anakart overclock için çok iyi olmayabilir, ayrıca kasanın içindeki PSU çöp gibi bir şey olabilir. Yani aslında amacına yönelik çok bilinçli toplanmamış.
GTX 760, r9 285 arasında fark yok. R9 285, 280'in yerini aldı, 280 de gtx 760 ayarındaydı ama güç tüketimi çok fazlaydı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart overclock için çok iyi olmayabilir, ayrıca kasanın içindeki PSU çöp gibi bir şey olabilir. Yani aslında amacına yönelik çok bilinçli toplanmamış.
GTX 760, r9 285 arasında fark yok. R9 285, 280'in yerini aldı, 280 de gtx 760 ayarındaydı ama güç tüketimi çok fazlaydı.
Psu çöp gibi bir şey derken ne anlamda yani ?

Psu çöp gibi bir şey derken ne anlamda yani ?
Üstünde yazan değeri vermiyor olabilir demek.

Mesela bir psu'nun üzerinde 750w yazıyor diyelim. +12v kanalından verdiği A (amper) ne kadar yüksek ise kanaldan verdiği W (watt) değeri o kadar yüksek olur. Kaliteli malzeme kullanmayan markaların amper değerleri düşüktür. Üstünde 600w yazıpta +12v kanalından 400w vereni gördüm :D bu yüzden dikkatli ol :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı