2600 TL Sistem Toplama

Arkadaşın paylaştığı sistemde biraz daha zorlayıp 3200MHz RAM almak daha performanslı olur aklınızda bulunsun hocam.
16TL fazlaya 3000MHz var, bu daha mantıklı olur.
3200 nedense 3000'den çok daha pahalı oluyor aralarında neredeyse hiç fark olmamasına rağmen.

16TL fazlaya 3000MHz var, bu daha mantıklı olur.
3200 nedense 3000'den çok daha pahalı oluyor aralarında neredeyse hiç fark olmamasına rağmen.

8 GB RAM yetecek mi bir süre sonra eksik kalacaktır. Bütçenizi arttırabiliyorsanız en azından 2x8 3000MHz RAM alınmasını öneririm.

Bu bütçeli bir sistem için çok fazla. CL değeri nedir? CL18 3600MHz ile CL16 3200MHz neredeyse aynı. Sadece fazla MHz diyerek RAM alınmaz.
Link atar mısınız?

Bu fiyatıyla fena değil, alınabilir. RAM'e overclock yapmayı öğrenin ve CL değerini 16 yapın, performans fark edilecek derecede artar.

Bu fiyatıyla fena değil, alınabilir. RAM'e overclock yapmayı öğrenin ve CL değerini 16 yapın, performans fark edilecek derecede artar.
O nasıl oluyor hocam sizin attığınız parçaların daha ucuzlarını buldum 150 TL gibi kara geçtiğim için 3600 MHz baktım CL yüksek olunca daha iyi olmuyor mu?

O nasıl oluyor hocam sizin attığınız parçaların daha ucuzlarını buldum 150 TL gibi kara geçtiğim için 3600 MHz baktım CL yüksek olunca daha iyi olmuyor mu?
Ne kadar düşük o kadar iyi tepkime süresi tarzı bişey sanırsam CL16 daha iyi olur.

3600MHz almanız işe yaramaz en fazla 3200 ile çalışacaktır.CL18 üstelik. Eğer overclock ile uğraşamam diyorsanız CL16 3000MHz 2x8 RAM yetecektir.
Ne kadar düşük o kadar iyi tepkime süresi tarzı bişey sanırsam CL16 daha iyi olur.

3600MHz almanız işe yaramaz en fazla 3200 ile çalışacaktır.CL18 üstelik. Eğer overclock ile uğraşamam diyorsanız CL16 3000MHz 2x8 RAM yetecektir.

Konu benim konum ama arkadaşın konusu gibi oldu toplandık ona yardım ediyoruz.

Geri
Yukarı