26000 TL'ye 3D çizim ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
27000
Hocam HP Victus'un başka modellerinde performans ve ısı konusunda birkaç şikayet görmüştüm problem çıkarır korkusuyla pek yaklaşmamıştım, eğer siz de bu konuda problem çıkmaz diyor iseniz alttaki 3050 Ti olanı 1-2 hafta içerisinde satın alacağım. Bu konuda tek merak ettiğim acaba 4 GB Ekran kartı oyunlarda sıkıntı çıkarabilir mi? Bu konuda fazla hakim değilim güncel çoğu sistem minimum 6 GB diye biliyorum. RDR II, AC Odyssey gibi oyunları daha çok orta ayarlarda oynamayı planlıyorum aşırı yüksek grafiklere gerek yok.
Ben de o tip oyunları orta oyunlara çekerim, işine yarar o zaman. Isınma konusunda ise hemen her laptop ısınıyor ne yazık ki. Isınmasın istiyorsan bunları geçip 50 binlik bir şey alacaksın. O da bizim için mümkün olmadığından, daha da araştırabilirsin. Özellikle ne alırsan al modellerin yorumlarını ve forum konularını oku, ona göre karar ver. Ben şahsen Monster'ı Turbo Boost açık kullanamıyorum, o kadar ısınıyor. İki sekme açıkken 95 derece olması saçmalık çünkü. Tek diyeceğim iyi araştır. Alma denilen şeyi de kesinlikle almak gibi bir hata yapma.

Ben de o tip oyunları orta oyunlara çekerim, işine yarar o zaman. Isınma konusunda ise hemen her laptop ısınıyor ne yazık ki. Isınmasın istiyorsan bunları geçip 50 binlik bir şey alacaksın. O da bizim için mümkün olmadığından, daha da araştırabilirsin. Özellikle ne alırsan al modellerin yorumlarını ve forum konularını oku, ona göre karar ver. Ben şahsen Monster'ı Turbo Boost açık kullanamıyorum, o kadar ısınıyor. İki sekme açıkken 95 derece olması saçmalık çünkü. Tek diyeceğim iyi araştır. Alma denilen şeyi de kesinlikle almak gibi bir hata yapma.

Hocam tam olarak nasıl ve neyi araştıracağımı pek bilmediğimden buraya geldim, ısınma konusu için harici vakumlu soğutucu satın almayı planlıyorum.

Neredeyse bulduğum her laptopta az da olsa kötü yorum var aşırı kararsızım 1-2 hafta içerisinde satın alacağımdan aceleye getirmekte istemiyorum. Yukarıdaki Monster Tulpar modeline bayağı heveslenmiştim... Muhtemelen dediğiniz gibi HP Victus alacağım yine de hala kararsızım.

Monster Tulpar için çok fazla olumlu yorum var fakat bot mudur değil midir bilemiyorum.
Bu inceleme videosunda da sıcaklık değerleri bence çok iyi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tam olarak nasıl ve neyi araştıracağımı pek bilmediğimden buraya geldim, ısınma konusu için harici vakumlu soğutucu satın almayı planlıyorum.

Neredeyse bulduğum her laptopta az da olsa kötü yorum var aşırı kararsızım 1-2 hafta içerisinde satın alacağımdan aceleye getirmekte istemiyorum. Yukarıdaki Monster Tulpar modeline bayağı heveslenmiştim... Muhtemelen dediğiniz gibi HP Victus alacağım yine de hala kararsızım.

Monster Tulpar için çok fazla olumlu yorum var fakat bot mudur değil midir bilemiyorum.
Bu inceleme videosunda da sıcaklık değerleri bence çok iyi görünüyor.
Videonun yorumlarını azıcık okuyunca bile yine sinirlendim. Rezalet.

Monster ile sorun yaşayıp "yerli" firma ile sorun çözmeye çalışacağıma küresel çapta satış yapan markalardan alırım, en azından Türkiye desteği kötü olursa yurt dışındaki destek ile iletişime geçerim ve sorunumu çözerim daha iyi. Bundan sonra asla ama asla Monster almam da aldırmam da. Başka markanın çilesini çekerim bunu çekmem. Ben kronik ısınma sorunlu Dell laptoptan bu kadar nefret etmemiştim.

Karar senin, şikayetleri oku... Hepsiburada gibi sitelere gir, istediğin özellikleri filtrele ve çıkan bilgisayarları araştır. Hangi marka ve modelden daha az şikayet geliyor, hangisi daha az ısınıyor, hangisi daha az pişman eder? Bunlara bak. Burada istesen de yeterli bilgi bulamazsın. Sadece üç beş şikayeti okursun. Burada da aratmakta fayda var elbet.

Aceleye getirme. Uzun uzun araştır. Ben HP Omen 17 ile bunun arasında kalmıştım, ucuz olsun biraz diye bunu almıştım. Almaz olsaydım. Sol böbreğimi satıp HP Omen 17 alsaydım... O kadar, evet.

Dediklerinize bakaraktan HP Victus bu fiyat aralığında en iyi seçenek gibi duruyor. Daha iyi bir fırsat çıkmaz ise bu ikisinden birisini alıp yanında vakumlu soğutucu alacağım. Cevapların için teşekkür ederim. Bu arada merak ediyorum acaba sizin kullandığınız bilgisayar nedir?

Dediklerinize bakaraktan HP Victus bu fiyat aralığında en iyi seçenek gibi duruyor. Daha iyi bir fırsat çıkmaz ise bu ikisinden birisini alıp yanında vakumlu soğutucu alacağım. Cevapların için teşekkür ederim. Bu arada merak ediyorum acaba sizin kullandığınız bilgisayar nedir?
Bana da en iyi seçeneklerden gibi geliyor. HP almasam Lenovo alıp, adaptör sorununu servisle çözüp devam ederdim. Soğutucu mutlaka olsun. Rica ederim.

Benim 2011 çıkışlı Dell Inspiron N5110 emektar ile lanetli gibi sürekli bozulan Monster Abra A5 17.2.1 var.

Geri
Yukarı