3D Çizim programları için laptop önerisi

Gemi mühendisi

Zeptopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX G15 AMD R9 5900HX 3.3GHZ-16GB-1TB SSD-15.6''-RTX3070 8GB-W10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Merhaba arkadaşlar, gemi mühendisliği öğrencisiyim ve 3D çizim programlarıyla fazlasıyla beraber olacağım. Bu yıl hazırlığı bitirdim. Oyun oynarım ama çok çok az bu yüzden bana çoklu işlemlerde 4-5 yıl hiç sıkıntı çıkarmayacak bir laptop lazım. Çünkü bu piyasada bir daha bilgisayar alamam öğrenciyken. Yani tek atış hakkım var. Bu tercihime ne diyorsunuz? Ekran kartı bu fiyata tek. (Monster vs almak istemiyorum.) Şimdiden teşekkürler.

Eğer hem oyun oynamak hem de gerçekten 3D uygulamalar ile iç içe kalarak dört yıl geçirmek istiyorsanız işiniz çok zor. 3D işleme uygulamaları (Arch, 3DS Max vb.) Bilgisayarı gerçekten çok yoran uygulamalardır. Ve söz konusu bir dizüstü bilgisayar olduğunda performans kayıpları gözle görülebilir olacaktır.
Haricinde modelleme adına alacağınız bilgisayarınız için minimum 32 GB belleği tercih etmelisiniz. İşlemci ve ekran kartı tercihi şu anda öğrenim için fazlasıyla yeterli. Çoğu 3D uygulama şu anda eş zamanlı CPU ve RAM kullanımı ile performansa erişiyor. Render almadan önce ekran kartlarını kullanmayız.
Bu tip bir çalışmada size önereceğim marka AMD'den nazaran Intel olacaktır. Intel hem oyun hem de iş anlamında AMD'den daha iyi. AMD'nin iş anlamında Intel'den daha iyi olduğu noktalarda bir AMD CPU'sunun 15.000₺'lerde olduğunu fark edebilirsiniz.
Ayrıca, cihazınızı Vatan Bilgisayar'dan almayın derim.
Önerim de kesinlikle Monster olacaktır. Her anlamda Monster notebookları iş ve oyun için tam anlamıyla iyi çalışıyor. Bütçenizi belirtirseniz size birkaç öneride bulunabilirim.

Hocam 40 a kadar yolu var. Çünkü 1 kere alacağım ama kesinlikle tek baktığım markalar asus ve msi. Dell aldım hiç beğenmedim. Diğer marrkalara da hiç güvenmiyorum. Oyun oynamasam da olur bağımlısı değilim. Bu şartlarda önerilere açığım.

Hocam 40 a kadar yolu var. Çünkü 1 kere alacağım ama kesinlikle tek baktığım markalar asus ve msi. Dell aldım hiç beğenmedim. Diğer marrkalara da hiç güvenmiyorum. Oyun oynamasam da olur bağımlısı değilim. Bu şartlarda önerilere
Hocam 40 a kadar yolu var. Çünkü 1 kere alacağım ama kesinlikle tek baktığım markalar asus ve msi. Dell aldım hiç beğenmedim. Diğer marrkalara da hiç güvenmiyorum. Oyun oynamasam da olur bağımlısı değilim. Bu şartlarda önerilere açığım.
Kullanacağım programlar solidworks, ansys, rainoceros, autocad bunlar.

Hocam bilmiyorum ya, bu ülkede her bir şey alacağımda 40 kere araştırmaktan bıktım. Ya birinin servisi kötü ya birinin donamı ya birinin yazılımı. Bu ülkenin piyasasına niye kimse değer vermiyor. Üstteki abi vatandan alma demiş ama nereden alayım. 2 farklı kredi kartıyla ödeme yapacağım başka neredrn alabilirim ki? Yeminle bıktım şu yaşımda. Para da yok gidip en iyisini al kafa rahat olsun diyebilecek.

Eğer hem oyun oynamak hem de gerçekten 3D uygulamalar ile iç içe kalarak dört yıl geçirmek istiyorsanız işiniz çok zor. 3D işleme uygulamaları (Arch, 3DS Max vb.) Bilgisayarı gerçekten çok yoran uygulamalardır. Ve söz konusu bir dizüstü bilgisayar olduğunda performans kayıpları gözle görülebilir olacaktır.
Haricinde modelleme adına alacağınız bilgisayarınız için minimum 32 GB belleği tercih etmelisiniz. İşlemci ve ekran kartı tercihi şu anda öğrenim için fazlasıyla yeterli. Çoğu 3D uygulama şu anda eş zamanlı CPU ve RAM kullanımı ile performansa erişiyor. Render almadan önce ekran kartlarını kullanmayız.
Bu tip bir çalışmada size önereceğim marka AMD'den nazaran Intel olacaktır. Intel hem oyun hem de iş anlamında AMD'den daha iyi. AMD'nin iş anlamında Intel'den daha iyi olduğu noktalarda bir AMD CPU'sunun 15.000₺'lerde olduğunu fark edebilirsiniz.
Ayrıca, cihazınızı Vatan Bilgisayar'dan almayın derim.
Önerim de kesinlikle Monster olacaktır. Her anlamda Monster notebookları iş ve oyun için tam anlamıyla iyi çalışıyor. Bütçenizi belirtirseniz size birkaç öneride bulunabilirim.
Hocam aşağıda yazdığıma göre nasıl ve nerelerden alabilirim güvenli bir şekilde?

https://www.hepsiburada.com/msi-cro...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00001XOSQO
Buna ne dersiniz? Nasıl sizce, görüşlerinizi belirtir misiniz?

Son düzenleme:
İşlemciye ve RAM'e yüklenmenizi öneririm. Kullanacağınız uygulamalar ekran kartı ihtiyacı doğurmuyor. Bu alanda sanal değil kesinlikle fiziksel çekirdek kullanmanız açısından Intel neredeyse şart halde. Tabii ki AMD de tercih edilebilir, ama kesinlikle Intel olmalı. (Eğer uzun vade düşünüyorsanız.)
A serisi ekran kartlarına veyahut Quadro serisi ekran kartlarına sahip bir bilgisayar alarak bu şekilde çözüm bulabilirsiniz. Haricinde Monster tercih ederek belleğinizi 64'e yükseltmenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı