2600TL Sistem Toplama

Blackero

Hectopat
Daha fazla  
Allah izin verirse 1 hafta içerisinde sistemi toplamayı planlıyorum. HDD ve Monitör elimde bulunuyor.

Ekran Görüntüsü (3).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Görüntüsü (4).png
Bu sistem nasıldır? Bu bütçede dediğiniz özellikleri sığdıramıyorum malesef darboğaz yapmaza bu sistemi almak istiyorum.

Normalde bir çok yerde nedense 2400 MHZ RAM'ler fiyat olarak daha uygun oluyorlar. Bu yüzden tercihler bu RAM'lere oluyor. Fakat @Blackero tarafından toplanan sistem Ryzen tabanlı sisteme göre performans bakımından daha geride. Bu yüzden kendisinin topladığı sistemi seçmek doğru karar olur. Gerekli olabilecek önerileri de @ydagli42 bulunmuş zaten.

@Hic hocam o zaman 2133Mhz alarak kâr edebilir.

Ramlere baktım aralarında 3tl fark var o yüzden 2400mhz alacağım.

Hiçbir problem olmaz. RAM'ler 2133 MHZ olarak çalışırlar. @mhmtanl
Ayrıca kendi topladığın sistem güzel. @ydagli42 Arkadaşımızın tavsiyelerine göre sistemi daha performanslı hale getirebilirsin.

Blgilendirmeniz için teşekkürler fakat maliyeti ne kadar az tutabilirsem o kadar iyi. Peki i3 7320 gtx 1060 darboğaz yapmaz herhalde değilmi?

İşlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz olacaktır. Ayrıca fiyatına göre gereksiz pahalı bir işlemci bana göre. Ayrıca Ryzen 1400'le aralarında 50-60 TL bir fark varken o işlemci tercihi çok yanlış olur. Ryzen 1400 GTX 1070'i besleyebilmektedir. Buna göre yorumlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı