2600X işlemciyi söküp taktıktan sonra ekran gelmiyor

YusufBerke75

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Ryzen 5 2600X marka işlemciye sahibim bugün işlemciyi söktüm ve çıkarım sildim termal macunu bulamadım bu yüzden öyle taktım ve taktigimda sistem çalıştı ekran gelmedi. Birkaç pini yamuktu ondan olabilir mi diye düşünüyorum.
Bu arada fan tam takmadım onu da söyleyeyim.

Merhaba, Ryzen 5 2600X marka işlemciye sahibim bugün işlemciyi söktüm ve çıkarım sildim termal macunu bulamadım bu yüzden öyle taktım ve taktigimda sistem çalıştı ekran gelmedi. Birkaç pini yamuktu ondan olabilir mi diye düşünüyorum.

Fan ile alakası yok hocam fan ile alakalı olsa CPU fan diye hata verirdi.

Burada işlemcinin çalışmaması için 3 tane neden görüyorum, resmen işkence etmişsiniz.
1- Yamuk pinlerle görüntü almak zor.
2- Macunsuz taktım diyorsunuz, termal macun olmadan ısı iletimi gerçekleşmez ve sistem ya korumaya alır ya da kısa bir süre açılıp ısıdan kapatır kendini.
3- Zaten macun yok birde soğutucuyu düzgün takmamışsınız. Sistemin tetiklendiğine dua et bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı