2600X RX 590 sisteme PSU önerisi

XChosenn

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar 8 GB 3200MHz RAM, Ryzen 1500X ve RX 590 kullanıyorum. İşlemcimi 2600X'e yükseltmeyi düşünüyorum. Çünkü sistemimi aldığımdan beri oyunlarda 60 FPS alsamda çok ciddi droplar yiyorum sıkıntı bundan herhalde. Xigmatek 600W +80 Plus(bronz değil düz) PSU kullanıyorum. 2600X aldığım durumda sistemimi besler mi yoksa yeni bir PSU mu almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen nedir? Anlık dropların sebebi RAM'inden kaynaklanıyor. 8 GB daha eklersen bu sorun ortadan kalkacaktır.
Teşekkürler. Sistemi aldığım ilk günden beri böyleydi. RAM'in modelini bile yükseltmiştim ama aklımda hep bulundurmuştum 8 GB olacağından da olabilir diye. Çünkü 3GB VRAM kullanan oyunda bile takılıyorsa sorun vardır diye düşündüm. Misal Monster hunter world'de normal ayarlarda bile düşüyor. Yani herhangi bir oyunda settingsleri düşürmem çok bir kazanç sağlamıyor. Bütcem şu an upgrade için 1000TL.

Teşekkürler. Sistemi aldığım ilk günden beri böyleydi. RAM'in modelini bile yükseltmiştim ama aklımda hep bulundurmuştum 8 GB olacağından da olabilir diye. Çünkü 3GB VRAM kullanan oyunda bile takılıyorsa sorun vardır diye düşündüm. Misal Monster hunter world'de normal ayarlarda bile düşüyor. Yani herhangi bir oyunda settingsleri düşürmem çok bir kazanç sağlamıyor. Bütcem şu an upgrade için 1000TL.
Çok para vermenize gerek yok. RAM'inizin aynısından alabilirsiniz. İtopya üzerinde SHP650 şu anda 280 TL tavsiye ederim.

Güç kaynağın gayet yeterli. Ram Upgrade yaparsan sorunun çözülür. Ama 2600 alırsan daha çok performans artışı sağlarsın. 2600+8GB RAM ile rahata erersin.

2700 MAX hakkında ne düşünüyorsunuz? 2600X'den daha iyiyse ve 600W PSU besleyebilecekse onu düşünebilirim.Sanırsam 2700 modeli ama MAX'ın farkı ne bilmiyorum

Max modelindeki soğutucu daha büyük ve daha iyi bir soğutucu diye biliyorum , onun haricinde bir farkı yok 2700'den sadece daha fazla o.c. imkânı sağlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı