2650 TL Ekran kartı ve RAM tavsiyesi

doro

Femtopat
Önerirseniz çok iyi olur, ayrıca kredi kartsız taksit yapabilir miyim?
Ekran kartı için 2000 TL, 16 GB bir RAM içinde 650 TL bütçem var.

Elinizdeki sistem bileşenlerini belirtir misiniz? Mesela DDR3 anakartınız varsa DDR4 RAM takamazsınız. Ya da DDR4 anakart varsa DDR3 takamazsınız. Biz de kahin olmadığımızdan elinizde ne var bilmiyoruz, söylerseniz yardımcı oluruz.

DDR4 destekli anakart olduğunu varsayarak önerimi şöyle yapıyorum:

RAM: Kingston 16GB(2x8) HyperX Fury 3000mhz CL15 DDR4 Ram (HX430C15FB3K2/16)

Ekran kartı:

1- Gigabyte GeForce GTX1660 Super OC 6G 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
2- MSI GeForce GTX1660 Super Gaming 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

Bütçe yeterse Gaming X alın. Bütçeyi 150 TL aşmanız gerekecek.

Siz yine de elinizdeki PSU, işlemci ve anakartı belirtin.

Anakartım buradan belli oluyor mu? Olmuyorsa bulmaya çalışayım.
İşlemcime göre ekran kartı yerine işlemci mi almalıyım? Ekran kartım R7 240.
Adsız.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız bu:

Yani DDR3 destekliyor. Attığım RAM'leri kullanamazsınız.

AM3+ platformuna yatırım yapmayı doğru bulmuyorum, tamamen ölü bir platform. FX sisteme yatırım yapmak yerine para biriktirip güncel bir sistem toplayın. O sisteme yatıracağınız paraya yazık.

İşlemci kötüyse zaten darboğaz da yapacak. PSU kötüyse zaten mecburen değişecek. Masraf, ileride de pişman olacaksın keşke boşa buna para yatırmasaydım diye.

Şu önemli sanırım üstte işlemcimi ve ekran kartımı belirttim. Her oyun için öncelik olarak anakartın yanında işlemci mi almalıyım ekran kartı mı? Anakart önerebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ohoo, sizin işlemciniz de ölü ekran kartınız da ölü. %100 PSU'da dandik bir şeydir. O sisteme eklenecek herhangi bir şey yok.

O sistemi elden çıkartın, bütçenizi minimum 3500 TL civarına çıkarın güzel, güncel bir sistem toplayın.

Ya dostum bir süredir takip ediyorum senin buradaki insanlara yardımcı olurkenki üslubun çok kötü, çok rahatsız edici üstelik ben başkalarına yazdığın mesajlardan rahatsız oluyorum. Millet ezile büzüle peki sağ olun gibi naifçe cevaplarken senin tavrın biz kahin değiliz, PSU dandik vs. bence biraz daha üslubunu insanlara gerçekten yardımcı olmak istiyormuş gibi düzeltirsen daha hoş görünür.

Yeni konular

Geri
Yukarı