266 kredi ile açık liseden mezun olunur mu?

Flezny

Picopat
Sınavlar açıklanmış yabancı dil 7'den kalmışım o kadar çalışmama rağmen. Kredim 266, mezun olur muyum? Baska zorunlu ders yok sanırsam 2 defa kaldım bundan. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Ekran görüntüsü 2024-04-17 124409.png

Yabancı dil 7den kalmışım başıma bela oldu muafda saymıyor üni sınavına etkisi olur mu?
Aynı dersten 3 kere kaldığınız zaman muaf sayıyor sadece. Krediniz gayet yüksek OBP puanınız da yüksek gelir. Ne kadar yüksek kredi o kadar iyi puan oluyor. Yabancı dili verdiğiniz zaman ve döneminiz tamamlandığı zaman mezun olursunuz.

Aynı dersten 3 kere kaldığınız zaman muaf sayıyor sadece. Krediniz gayet yüksek OBP puanınız da yüksek gelir. Ne kadar yüksek kredi o kadar iyi puan oluyor. Yabancı dili verdiğiniz zaman ve döneminiz tamamlandığı zaman mezun olursunuz.
Hocam obp nerde yüksek ya ösym yks sayfasında 73'e düşmüş daha yüksekti önceden ben mi yanlış bakıyorum anlamıyorum ki.

Yabancı Dil 7'den ya geçmeniz ya da muaf olmanız gerekiyor. Üç sınav başarısız olduğunuzda muaf oluyorsunuz, sorun oluşturmuyor o ve üniversiteye gitmenizde de engel değil. Daha bunun üçüncü dönem, ek sınavları var. Üçüncü dönem sınavında da kalırsanız muaf olursunuz, ders de bir daha karşınıza çıkmaz. Şu anki hâliyle konuşacak olursak zorunlu dersiniz olduğu için mezun olamıyorsunuz.

Üniversiteye gitmenizde engel oluşturmaz. YKS'ye girebilirsiniz. 12. sınıf, mezun ya da bir sene içerisinde bitirmeye yakın açık lise öğrencileri YKS'ye girebilir. Üniversiteye geçici diplomayla kayıt yaptırırsınız. Bunu da halk eğitim merkezinden alabilirsiniz, sonra Yabancı Dil 7'yi verip asil kaydınızı yaptırırsınız üniversiteye. Endişelenmeyin.

Yabancı Dil 7'den ya geçmeniz ya da muaf olmanız gerekiyor. Üç sınav başarısız olduğunuzda muaf oluyorsunuz, sorun oluşturmuyor o ve üniversiteye gitmenizde de engel değil. Daha bunun üçüncü dönem, ek sınavları var. Üçüncü dönem sınavında da kalırsanız muaf olursunuz, ders de bir daha karşınıza çıkmaz. Şu anki hâliyle konuşacak olursak zorunlu dersiniz olduğu için mezun olamıyorsunuz.

Üniversiteye gitmenizde engel oluşturmaz. YKS'ye girebilirsiniz. 12. sınıf, mezun ya da bir sene içerisinde bitirmeye yakın açık lise öğrencileri YKS'ye girebilir. Üniversiteye geçici diplomayla kayıt yaptırırsınız. Bunu da halk eğitim merkezinden alabilirsiniz, sonra Yabancı Dil 7'yi verip asil kaydınızı yaptırırsınız üniversiteye. Endişelenmeyin.
3 temmuzda sanırsam sınav olucak yine yada temmuz ayında bunada kayıt olur sallarım o zamana kadar mezunde sayılırım muaf olarak galiba kayıtla falan uğraşmam.

Yabancı dil 7'den muaf sayılıyorsam sıkıntı yok birde 266 kredi ile neden obp puanım düşük bundan düşük aldığım için bile 2 puanımı kırmış bu çok canımı sıktı zaten yığılma var bu 2 puanda extra 2 net demek benim için.

@Flezny, Yabancı Dil 7'den muaf olabiliyorsunuz, sorun değil o. Kredi OBP'ye etki etmiyor bu arada. Sınavlardan aldığın notlar önemli. Dersin kredisini de haftalık ders saati gibi düşünebilirsiniz. Sadece Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muaf olamıyorsunuz. O dersi başarmak mecburiyetindesiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı