Çözüldü 2666MHz destekleyen işlemci ve anakart 3200MHz RAM destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
550 TL

owenjaw

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3 9100-f, ASUS TUF GAMING GTX 1650 SUPER, MSI H310M PRO-VDH PLUS, 8x2 3400 mhz ram, Apacer Panther AS340 240GB SSD.
Anakart
H310M PRO-VDH PLUS
İşlemci
i3 9100F
Selam, sistemimi yükseltiyorum ve DDR3'ten DDR4'e geçmek beni oldukça sevindiriyor. Tek eksik parçam RAM. RAM alınca artık yeni bilgisayarımı kullanabiliyor olacağım. Sorum şu, bizim mahalledeki bilgisayarcıyı aradım ve elinde RAM var mı diye sordum. Elinde olduğunu söyledi, sen kaç MHz istiyorsun dedi. Ben de 3200 olursa iyi olur dedim. Sen anakart ve işlemcini söyle ben bir bakayım dedi, işlemci ve anakartımı söyledim. Burada da söyleyim, anakartım H310M Pro-VDH Plus modeli. İşlemcim de i3-9100F. Bana dedi ki, senin anakartın ve işlemcim maksimum 2666 MHz destekliyor dedi, 3200 taksan çalışmaz dedi. Ben de buraya sormak istedim. 3200 MHz RAM alsam ve taksam çalışır mı? Bir sıkıntı olur mu?

Bu arada internette bulduğum ve almak istediğim işlemciyi de buraya bırakıyorum;

XPG Gammix D30 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 Black Edition RAM AX4U32008G16A-SB30

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Çözüm
3200 alsanız çalışır fakat 2666MHz olarak kullanırsınız. 3200 gereksiz olur yani yükseltme yapmayacaksanız.
3200 alsanız çalışır fakat 2666MHz olarak kullanırsınız. 3200 gereksiz olur yani yükseltme yapmayacaksanız.

Çözüm

Ya 2666 MHz olarak içime sinen bir RAM bulamadım, en son bunu buldum. XPG olması vesaire bana güven verdi, kullanıcı yorumları da gayet olumlu. Eğer cidden taktığımda çalışacaksa almak istiyorum. Gerekli gereksiz olması önemli değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya 2666 MHz olarak içime sinen bir RAM bulamadım, en son bunu buldum. XPG olması vesaire bana güven verdi, kullanıcı yorumları da gayet olumlu. Eğer cidden taktığımda çalışacaksa almak istiyorum. Gerekli gereksiz olması önemli değil.
Çalışır hocam fakat dediğim gibi 2666MHz olarak çalışır, ayrıca elinizde başka RAM var ise uyumsuz çalışabilirler.

Çalışır hocam fakat dediğim gibi 2666MHz olarak çalışır, ayrıca elinizde başka RAM var ise uyumsuz çalışabilirler.
Ürünü aldım, yanında da arctis MX-4 aldım. Umarım güzel performans alırım sistemden.

Yeni konular

Geri
Yukarı