27.000 TL hazır sistem önerisi

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar selam, arkadaşım için bir hazır sistem arayışındayız.
Tercihimiz RTX ekran kartı olması ve 12. nesil Intel olması. AMD işlemcili de önerebilirsiniz tabii.
Bütçe içinde monitör de var. Monitör dahil toplam 27.000 TL.
Aklımda şu 2 sistem var:

Screenshot_20220716-162915_Chrome.jpg

Donanımları böyle değiştirince 25.000 TL yapıyor.

Alternatif olarak bu da var:
EASTERGAMERS TV-E6 / INTEL i5-12400F / ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti GAMING 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Sizce hangisi daha iyi? GameGaraj için maksimum 2000 TL'lik, muhtemelen 1080p bir monitör, diğer sistem için de 2K Böyle bir monitör alabiliyoruz. Başka önerileriniz de varsa atarsanız çok memnun oluruz. Monitörü de unutmazsanız çok sevinirim, monitörler hakkında pek bilgim yok maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ayrıca İntelli işlemci isterseniz.

Arkadaşlar selam, arkadaşım için bir hazır sistem arayışındayız.
Tercihimiz RTX ekran kartı olması ve 12. nesil Intel olması. AMD işlemcili de önerebilirsiniz tabii.
Bütçe içinde monitör de var. Monitör dahil toplam 27.000 TL.
Aklımda şu 2 sistem var:

Eki Görüntüle 1453012

Donanımları böyle değiştirince 25.000 TL yapıyor.

Alternatif olarak bu da var:
EASTERGAMERS TV-E6 / INTEL i5-12400F / ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti GAMING 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Sizce hangisi daha iyi? GameGaraj için maksimum 2000 TL'lik, muhtemelen 1080p bir monitör, diğer sistem için de 2K Böyle bir monitör alabiliyoruz. Başka önerileriniz de varsa atarsanız çok memnun oluruz. Monitörü de unutmazsanız çok sevinirim, monitörler hakkında pek bilgim yok maalesef.

Bu monitörlerden birisi seçilebilir.

Ayrıca İntelli işlemci isterseniz.

Bu monitörlerden birisi seçilebilir.
Teşekkürler. Yani konunun ilk mesajındaki 2 sistem de iyidir. Alternatif yok sanırım bunlara. Şu anlık AMD düşünmüyoruz ama bakacağız AMD olanlara da.
Peki ilk attığım 2 sistemden hangisi iyi, hangisi mantıklı olur?

Teşekkürler. Yani konunun ilk mesajındaki 2 sistem de iyidir. Alternatif yok sanırım bunlara. Şu anlık AMD düşünmüyoruz ama bakacağız AMD olanlara da.
Peki ilk attığım 2 sistemden hangisi iyi, hangisi mantıklı olur?
Delois adlı sisteme göre, bizim attıklarımızın Kasa/PSU/SSD olarak avantajı var, ben şahsen attığım iki sistemden birini alırdım.

Delois adlı sisteme göre, bizim attıklarımızın Kasa/PSU/SSD olarak avantajı var, ben şahsen attığım iki sistemden birini alırdım.
Hocam PSU'yu değiştirebiliyoruz Delois sistemde. SSD zaten Samsung 980 serisi. FSP PSU'lar da kötü değil bildiğim kadarıyla. Ama kasa hakkında bir fikrim yok.
Sizin attığınız sistem daha uyguna geliyor. Ama Delois sisteme yaptığım özelleştirmeler ile 25K tutuyor. 25K'ya değer mi onu bilmek istiyorum.

Hocam PSU'yu değiştirebiliyoruz Delois sistemde. SSD zaten Samsung 980 serisi. FSP PSU'lar da kötü değil bildiğim kadarıyla. Ama kasa hakkında bir fikrim yok.
Sizin attığınız sistem daha uyguna geliyor. Ama Delois sisteme yaptığım özelleştirmeler ile 25K tutuyor. 25K'ya değer mi onu bilmek istiyorum.
PSU'yu değiştirdiğinizi görmedim ancak, Düz 980 iyi bir seri değil, 980 Pro iyi bir seri.

Benim attığımı almanız daha iyi olacaktır.

PSU'yu değiştirdiğinizi görmedim ancak, Düz 980 iyi bir seri değil, 980 Pro iyi bir seri.

Benim attığımı almanız daha iyi olacaktır.
Teşekkürler tekrardan.

Öncelikle günaydın arkadaşlar :), mutlu günler dilerim hepinize. Sistemlere iyice göz attık, aklımıza işlemciler takıldı sadece.
Oyun amaçlı bir sistem için, 12400F mi daha iyi olur yoksa 5600X mi?
@messinicocugu hocam size de danışmak isterim, teşekkürler şimdiden. GamingGen'de önerilen 2 sistem arasında kaldık sadece. GameGaraj'daki sistemden emin değiliz, sanki pahalıya patlıyor diğerlerine göre. Monitör de önemli bir etken sonuçta, GameGaraj'dakini alırsak monitöre sadece 2.000 TL civarı kalıyor. Diğerini alırsak 2K güzel bir monitör alabiliyoruz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı