27" 1920x1080 165 Hz monitör tavsiyesi

Bütçe
4000 TL
Arkadaşlar ASUS mu daha iyi Samsung mu linkteki monitör nasıl sizce?
Bu bütçede Samsung VA panellerden uzak dur, daha yeni iade ettim. IPS paneller daha iyi. Paylaştığınız Asus iyi ama 1080p için neredeyse 5bin TL vermek, bilmiyorum.

Bu bütçede Samsung VA panellerden uzak dur, daha yeni iade ettim. IPS paneller daha iyi. Paylaştığınız ASUS iyi ama 1080p için neredeyse 5bin TL vermek, bilmiyorum.

Neden iade ettiniz açıklar mısınız biraz. Sizin tavsiyeniz var mı peki 2K monitör alsam ekran kartım PUBG ve GTAV 60 FPS üstü oynatır mı? Ekran kartım GTX 1060 6 GB, işlemci Ryzen 5 3600.

Arkadaşlar monitör almak istiyorum. Renkleri canlı olması benim için önemli. Alacağım monitörün boyu 27 inç olmalı. VA panel mi IPS panel mi tercih etmeliyim? Sizce Samsung G3 monitörler nasıldır? Ya da başka önerebileceğiniz monitör var mı şimdiden teşekkürler.

Neden iade ettiniz açıklar mısınız biraz. Sizin tavsiyeniz var mı peki 2K monitör alsam ekran kartım PUBG ve GTAV 60 FPS üstü oynatır mı? Ekran kartım GTX 1060 6 GB, işlemci Ryzen 5 3600.
TN, VA ve IPS paneller arasındaki farkı anlatan kaynaklar web'de ve bu forumda çok var. TN bunlar arasında en eski teknoloji olmasına rağmen en hızlısı. Ancak renk başarımı VA veya IPS kadar iyi değil. Profesyonel e-sporcular tercih ediyor genelde. VA siyah başarımı olarak en iyisi, renk başarımı da iyi ancak kalıtsal problemleri var. Giriş seviyesi VA panellerde genelde ghosting ve black smearing dediğimiz, farkedilen sıkıntılar oluyor. IPS renk başarımı en iyi olan panel tipi. Önceleri en yavaş panel IPS idi ancak yeni geliştirilen teknikler sayesinde şu an diğerlerinden aşağı kalmıyor. Eksi tarafı, black uniformity denilen olayın bazı düşük kalite IPS panellerde sıkıntılı olması. Bazen de ışık sızması olabiliyor. Ancak Asus, Gigabyte ve Dell gibi markalarda bu sorun pek görülmüyor. Ekran kartınız 2k için yeterli değil.

Arkadaşlar monitör almak istiyorum. Renkleri canlı olması benim için önemli. Alacağım monitörün boyu 27 inç olmalı. VA panel mi IPS panel mi tercih etmeliyim? Sizce Samsung G3 monitörler nasıldır? Ya da başka önerebileceğiniz monitör var mı şimdiden teşekkürler.
@BipolarBirey ve @Caspianlake'nin dediklerinin aynısı diyorum, G3 almayın. Ghosting sorunlarıyla ünlü olmuş monitördür.

Yeni konular

Geri
Yukarı