27" 2K 144Hz monitör önerisi

Oriente

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Merhabalar,

Monitörlerden iyi anlayan arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var. İkinci monitörümde vesa bağlantısı olmadığı için şu anki birinci monitörümü ikinci monitör yapıp yerine en az 2K çözünürlüğü olan, en az 144 Hz 1 ms olan ve en az 27 inç boyutunda olan bir monitör arıyorum. Çoğunlukla dizi/film izlemek için kullansam da haftada birkaç saat oyunda oynuyorum. Bu yüzden fiyat performans olan ve uzun süre kullanılabilecek bir ürün arıyorum. Araştırmaya yeni başladığım için net bütçe belirleyemedim. Seçenekler arasından en fiyat performans olan ürünü seçmeye çalışacağım.

Önerilerinizi yaparken birden fazla öneri sunuyorsanız, sebeplerini ve farklarını da belirtirseniz sevinirim.

Yardımcı olma amacıyla gelen herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba,

Monitörlerden iyi anlayan arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var. İkinci monitörümde VESA bağlantısı olmadığı için şu anki birinci monitörümü ikinci monitör yapıp yerine en az 2K çözünürlüğü olan, en az 144 Hz 1 ms olan ve en az 27 inç boyutunda olan bir monitör arıyorum. Çoğunlukla dizi/film izlemek için kullansam da haftada birkaç saat oyunda oynuyorum. Bu yüzden fiyat performans olan ve uzun süre kullanılabilecek bir ürün arıyorum. Araştırmaya yeni başladığım için net bütçe belirleyemedim. Sanırım 8.000TL'nin altında bu özelliklerde ürün yok zaten. Seçenekler arasından en fiyat performans olan ürünü seçmeye çalışacağım.

Önerilerinizi yaparken birden fazla öneri sunuyorsanız, sebeplerini ve farklarını da belirtirseniz sevinirim.

Yardımcı olma amacıyla gelen herkese teşekkür ederim.

8K altı için en iyi alternatif G27Q, 10K civarlarına cikilabilirse 1'den fazla öneri yapılabilir.

Bu fiyata bir tek bu var doğru düzgün.
Bu ürün ile ilgili diğerlerine nazaran daha fazla ölü piksel şikayeti var gibi. Sizin düşünceniz nedir?

Bu ürün ile ilgili diğerlerine nazaran daha fazla ölü piksel şikayeti var gibi. Sizin düşünceniz nedir?

Ölü piksel şans işidir öyle bir durumla karşılaşırsanız iade edip yenisini alırsınız.

8K altı için en iyi alternatif G27Q, 10K civarlarına cikilabilirse 1'den fazla öneri yapılabilir.
Mesajımı güncelledim, çünkü yanlış anlaşılmaya yol açmış sanırım. Net bütçe belirleyemedim ürünleri pek bilmediğim için. Tavsiyelerin içinden en iyisini seçmeye çalışacağım. Lütfen tavsiyelerinizi yazın.

Mesajımı güncelledim, çünkü yanlış anlaşılmaya yol açmış sanırım. Net bütçe belirleyemedim ürünleri pek bilmediğim için. Tavsiyelerin içinden en iyisini seçmeye çalışacağım. Lütfen tavsiyelerinizi yazın.

Şu an için en F/P modellerden birisi kendisi.

Şu an için en F/P modellerden birisi kendisi.
Bu monitörler arasında anladığım kadarı ile çok çok minimal farklar var, öyle değil mi? Birini diğerine tercih etme sebebi burada ne olabilir sizlerce?

Bu monitörler arasında anladığım kadarı ile çok çok minimal farklar var, öyle değil mi? Birini diğerine tercih etme sebebi burada ne olabilir sizlerce?

MSI, ASUS'a göre çok daha iyi bir renk kalitesine ve Quantum Dot teknolojisine sahip. MSI tercih etmenizi öneririm.

Geri
Yukarı