27", 2K monitör ve alışabilme sorunsalı

KRYGT

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, herkese iyi forumlar dilerim.

27", 165Hz, 2K, IPS özelliklerde MSI bir monitör satın aldım. Hayatımda 2. defa (5 yıl önce 27" iMac almıştım ve sadece iş güç için) böyle bir monitör kullanıyorum ve bunu oyun oynamak için aldım. "Multiplayer FPS" oyunlar oynuyorum, en başta Apex Legends ve 24 Inch'e nazaran performans düşüklüğü yaşıyorum.

Ekran çözünürlüğünü 1920x1080'e çektim, ama çözünürlük kalite açısından biraz daha düştü elbette. Sizce bu yeni aldığım monitörü elden çıkarıp 24 Inch'e geri mi dönmeliyim? Yoksa alışabilir miyim? İlerleyen yaş ile birlikte teknolojik yeniliklere ve donanımlara da alışmak zorlaşıyor maalesef.

Ekran kartım RX6700 XT oyunlarda çözünürlük açısından sıkıntı yaşamıyorum. Hoş Apex'te dezavantaj gibiyken ve çözünürlük düşerken (yüzey kaplamaları) CoD Warzone'da biraz daha memnunum gibi. Kafam karışıyor, içime sinmeyen bir şeyler var gibi, huzursuz ediyor.

Fikirlerinizi almak istedim, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2K olduğu için performans düşüşü yaşamanız doğal ama ekran kartınız çok iyi, bence alışırsınız. Birazcık görüntü ayarlarını kısıp FPS arttırırsınız ama 1080P yapmayın dediğiniz gibi kötü gözükür.

2K olduğu için performans düşüşü yaşamanız doğal ama ekran kartınız çok iyi, bence alışırsınız. Birazcık görüntü ayarlarını kısıp FPS arttırırsınız ama 1080P yapmayın dediğiniz gibi kötü gözükür.

Evet, performans sorunu yaşamıyorum ama şöyle bir mevzu var ki FPS oyunlar için fazla detay ve çözünürlük iyi değil. Biliyorsunuzdur. Birçok yerde alışıldığına dair yorumlar okudum, umarım alışabilirim. Ama bariz bir fark olur mu bilemedim.

Geri
Yukarı