27-33 bin TL yurt dışı iPhone tavsiyesi

ArdaStrix

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
27-33 bin lira gibi bir bütçem var. Bu bütçede genelde 14 Pro Max ve 15 Pro gibi cihazları görüyorum. Yurt dışı ürünü alacağım ama nasıl bir eksisi olur sizce? Abim 27 bin liraya 14 Pro Max almış, 8 ay kullanıyorsun 2-3 ay kapanıyor gibi bir şey söyledi tam bilmiyorum, hâkim değilim olaya.

35'e Türkiye 128G-13 alın yurtdışı işleri sakat.
O parayada nerdeyse kapalı kutu 15 pro max alınıyor, bu kadar fark olmasa çok düşünmem bende.
Garantisi yok ve 8 ay hat kullanabiliyorsun sonraki 4 ay beklemen gerekiyor.
4 ay bekledikten sonra yeniliyor mu tekrar 8 ay? Bu kapanma işi tam olarak ne demek? Hat kapandığında telefonu kullanmaya devam edebiliyorum değil mi?
Bizim tanıdık telefoncu var, garanti işinde çok sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
4 ay fiziksel SIM 4 ay eSIM toplam 8 ay kullanabilirsin, kalan 4 ayda cihaz tablete dönüşür. Ha bir de her 8 ayda bi’ kullandığın operatöre gidip SİM/eSIM değiştirme ücreti ödersin.
Anladım teşekkür ederim. 70 lira falan gösteriyor değişim ücretini, o çok önemli değil. Sadece arama yapamıyorum bu 4 ay içinde değil mi? Onun dışında başka bir sorun olmuyor.

4 ay bekledikten sonra yeniliyor mu tekrar 8 ay? Bu kapanma işi tam olarak ne demek? Hat kapandığında telefonu kullanmaya devam edebiliyorum değil mi?
Bizim tanıdık telefoncu var, garanti işinde çok sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Her takvim yılının başında 8 ay hakkınız gelir. Hatta nisan ayında alırsanız toplamda 16 ay kapanma olmadan kullanırsınız. Diyelim bu ay yani şubatta aldınız Ekim'de kapandı ondan sonra da bir tane 6S gibi TR cihazı varsa elinizde SE1 de olur yani SIM yuvası çalışsın yeter ona SIM kartınızı takıyorsunuz iCloud arama yönlendirme ile 1 Ocak'a kadar böyle idare ediyorsunuz. Hat kapandı ve siz bu dediğim yolu yapmadınız o zaman da cihazı kullanabilirsiniz tabii ki ama kapandığında dediğim yol ile geçici çözüm yapılıyor. Apple'ın garantisi artık çok kötü zaten olmasa da olur. Bu arada arama yönlendirme ile hem internet paketinizi hem aramalarınızı yeni cihazınızda yapabilirsiniz.
Bu dediğim yollar bana daha mantıklı geliyor burada %103 vergi bayılıp düz bir iPhone 13 almak yerine aynı paraya premium deneyimi yaşatan çok daha iyi son model Pro serisi telefon kullanıyorsunuz.

Sadece arama yapamıyorum bu 4 ay içinde değil mi? Onun dışında başka bir sorun olmuyor.
SIM kartın çalışmıyor işte. Arama da yok, mobil veri de yok SMS de yok. Tablet gibi kullanırsın.

Ya da ikinci el iPhone 6 falan alırsın, iCloud’u bağlarsın, yanında gezdirip internet paylaşırsın.

Her takvim yılının başında 8 ay hakkınız gelir. Hatta nisan ayında alırsanız toplamda 16 ay kapanma olmadan kullanırsınız. Diyelim bu ay yani şubatta aldınız Ekim'de kapandı ondan sonra da bir tane 6S gibi TR cihazı varsa elinizde SE1 de olur yani SIM yuvası çalışsın yeter ona SIM kartınızı takıyorsunuz iCloud arama yönlendirme ile 1 Ocak'a kadar böyle idare ediyorsunuz. Hat kapandı ve siz bu dediğim yolu yapmadınız o zaman da cihazı kullanabilirsiniz tabii ki ama kapandığında dediğim yol ile geçici çözüm yapılıyor. Apple'ın garantisi artık çok kötü zaten olmasa da olur. Bu arada arama yönlendirme ile hem internet paketinizi hem aramalarınızı yeni cihazınızda yapabilirsiniz.
Çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim.

SIM kartın çalışmıyor işte. Arama da yok, mobil veri de yok SMS de yok. Tablet gibi kullanırsın.

Ya da ikinci el iPhone 6 falan alırsın, ICloud'u bağlarsın, yanında gezdirip internet paylaşırsın.
Xiaomi marka telefon kullanıyorum 2 senedir. Hiç internet paketi almadım, çok ihtiyaç duymuyorum zaten. Arkadaşlar sağ olsun sorun etmiyorlar. 😃😃
Arama işini de ikinci el iPhone 5/6 falan bir şey alır çözerim. Nisan ayını bekleyemem maalesef, bu ay alırım.

Geri
Yukarı