27 Eylül 2017 motorin zammı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Xample-47 O yolların bozuk olmasının sebebi zaten rant. "Tekrar bozulsun da tekrar yapalım yolu..." düşüncesi ile hareket edildiğinden berbat bir halde yollarımız.

Oysa bir kere en kalitelisinden bassan asfaltı yola, bozulur mu bir daha orası?
Yahu bozulur bozulmasına ama 10 sene diyorum az bir şey değil yani.

@Neşeli Enginar Hocam benim Kürtler'e karşı bir garezimin olmadığını sen de biliyorsun.

Ama anlaşmalarda bile bizim olduğu belirtilmesine rağmen, yabancıya peşkeş çekilmiş topraklarımızın el oğlunda olması acayip yürek burkuyor.

Ben de diyorum ki, eski ve halen hakkımızın olduğu topraklarımızı geri alalım.

Zaten ülkenin tükettiğinden kat be kat fazlasıyla doğal kaynağı var o toprakların. Ülkede ne ağır bi vergi sistemi kalır, ne de bir fakirlik çekeriz ülke olarak.

Arap'ın elindeki petrolün bir değeri yok. Çünkü onu kendisi kullanmıyor. Bu yüzden paraları da değersiz.

Ama bizim elimizde petrol olsa, hem bizim paralarımız değerlenir, hem de şu ağır vergi sistemi hafifler.

Böylece benim de yarım maaşla bir iPhone alabilecek kadar param olur.

En güzel eti yiyebilecek param olur.

Bütün ülkeyi gezebilecek kadar benzinim olur...

@Neşeli Enginar Bize ait olmayan mı? Atatürk'ün misak-ı milli'sinde yani milli sınırlar içersinde olması gereken yerler oralar. Musul ve Kerkük. Misak-ı Milli'den taviz vermiştir kendisi istemeyerek de olsa. Çünkü savaşacak derman kalmamıştı ordularımızda. Ona bakarsak İngilizlere göre şu anda bulunduğumuz topraklar da bize ait değil, sadece orta karadeniz bize ait. Oraya gidelim o zaman.

@Neşeli Enginar Bize ait olmayan mı? Atatürk'ün misak-ı milli'sinde yani milli sınırlar içersinde olması gereken yerler oralar. Musul ve Kerkük. Misak-ı Milli'den taviz vermiştir kendisi istemeyerek de olsa. Çünkü savaşacak derman kalmamıştı ordularımızda. Ona bakarsak İngilizlere göre şu anda bulunduğumuz topraklar da bize ait değil, sadece orta karadeniz bize ait. Oraya gidelim o zaman.

Osmanli zamaninda da bütün Avrupa bizimdi, haydi gidip alalim hakkimizi. :)
Maalesef artik öyle bir zamanda yasamiyoruz, sinirlar cizildi ve herkesin sinirlarinin icine bakmasi lazim disina degil. Bu benim fikrim.

@Neşeli Enginar Hocam benim Kürtler'e karşı bir garezimin olmadığını sen de biliyorsun.

Ama anlaşmalarda bile bizim olduğu belirtilmesine rağmen, yabancıya peşkeş çekilmiş topraklarımızın el oğlunda olması acayip yürek burkuyor.

Ben de diyorum ki, eski ve halen hakkımızın olduğu topraklarımızı geri alalım.

Zaten ülkenin tükettiğinden kat be kat fazlasıyla doğal kaynağı var o toprakların. Ülkede ne ağır bi vergi sistemi kalır, ne de bir fakirlik çekeriz ülke olarak.

Arap'ın elindeki petrolün bir değeri yok. Çünkü onu kendisi kullanmıyor. Bu yüzden paraları da değersiz.

Ama bizim elimizde petrol olsa, hem bizim paralarımız değerlenir, hem de şu ağır vergi sistemi hafifler.

Böylece benim de yarım maaşla bir iPhone alabilecek kadar param olur.

En güzel eti yiyebilecek param olur.

Bütün ülkeyi gezebilecek kadar benzinim olur...

Olmaz o iş iște hacı abi. Trump boşuna sırtını sıvazlamıyor Barzani'nin, o da biliyor bölgenin potansiyelini. Bizim tek yapabileceğimiz İran'nın saldırmasını beklemek, İran saldırırsa yanından oluruz anca. Amerika'nın totosu yemez arkasında Rusya, Pakistan, Çin gibi nükleer gücü sahip ülkelerin desteği olan İran'a saldırmak. 90'larda Ankara'da Kürtçe bile konuşmasına izin verilmeyip Arapça konuşan Barzani'nin Türkiye'ye kafa tutması benimde zoruma gidiyor ama durum bu.

Osmanli zamaninda da bütün Avrupa bizimdi, haydi gidip alalim hakkimizi. :)
Maalesef artik öyle bir zamanda yasamiyoruz, sinirlar cizildi ve herkesin sinirlarinin icine bakmasi lazim disina degil. Bu benim fikrim.

Doğru keşke herkes sınırları içine odaklansa ama olmuyor, bazı insalar ayrılıp başka sınır çizmek istiyor. Biz kimseye karışmazken, herkes bize karışır olmuş. Bu da olmaması gereken birşey. Devletler parçalanırsa yutmak daha kolay. O zaman Türkiye diye bir yer kalmaz ve bir Atatürk daha çıkacağına inancım yok.

@Neşeli Enginar Hah işte. Doğru diyorsun. Herkes sınırları içinde yaşasın.

Mesela Misak-ı Milli sınırlarımız içinde yaşasak, kötü mü olur?

Kendi sınırlarımızda yaşasak bizde...?

@Buğra tulpar İşte dediğim bölgeleri alabilirsek ülke olarak ekonomik bir atılım sağlarız. İlerlemeye başlarız.

Ama bunu başarmak cidden zor. Hem de çok zor... :kararsız:

Yıllık en az 45000 ile 50000 TL arası mazot alıyorum. Çiftçiye destekleme veriyoruz adı altında verdiğinin kat kat fazlasını vergiyle geri alıyor ve benzeri aman karıştırmayayım oraları şimdi. Neyse şimdi Barzani denen adama bilmem ne diye oradan yakıt alınmayacak haberi okudum, siz o zaman görün asıl çatırtıyı.:ROFL:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı