Çözüldü 27 inç 1080P monitörde pikseller belli olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

watchdogs123p

Kilopat
Yer
İstanbul
Forumlarda böyle bir söylenti dolaşıyor. 27 inç monitöre 1080P çözünürlük düşük kaldığı için pikseller belli oluyormuş. Bu tüm 27 inç 1080P modeller için mi yoksa bazı modeller için mi geçerli? Aşağıdaki 27 inç monitörü almayı düşünüyorum da. 🤔🤔

Dosya Ekleri

• bandicam 2020-04-06 05-18-49-616.jpg
    bandicam 2020-04-06 05-18-49-616.jpg
    129,8 KB · Görüntüleme: 494
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AOC C27G1 var bende ne piksel ne bir şey var canavar gibi. Fakat sen hikayeli MMORPG veya MOBA oynayacaksan almanı tavsiye ederim FPS için çok büyük kaçıyor. 24'ünü al AOC markasının.
AOC C27G1 var bende ne piksel ne bir şey var canavar gibi. Fakat sen hikayeli MMORPG veya MOBA oynayacaksan almanı tavsiye ederim FPS için çok büyük kaçıyor. 24'ünü al AOC markasının.

Çözüm
27 inç boyutta 1080P çözünürlük düşük kalıyormuş, görüntü piksel piksel oluyormuş diyorlar. Sizin monitörde böyle bir durum yoksa söylenti o zaman. 🤔
Şu anda IPS panel 1080p 24.5" monitör kullanıyorum bende bir sorun olmuyor.
Kimisi de 24 inç küçük diyor. 🤔

Son düzenleme:
27 inç boyutta 1080P çözünürlük düşük kalıyormuş, görüntü piksel piksel oluyormuş diyorlar. Sizin monitörde böyle bir durum yoksa söylenti o zaman. 🤔

Kimisi de 24 inç küçük diyor. 🤔

Kalitesiz ucuz monitörler yapabilir fakat bilindik ve güvenilir marka alınırsa bunun olacağını sanmıyorum.

Sizdeki monitör 27 inç ve yakından bakınca böyle bir durum yok, öyle mi? Yani görüntü net gayet.

Resmini koyduğum monitör TN panel.

VA panel ve hiçbir sıkıntısı yok.
Ve o monitöre o para verilmez. O paraya 2klı oyuncu monitörleri var bence attığımı alın.
.

Kavisli pek hoş görünmüyor.

Kanka almadıysan TN panel alma derim TN de renkler çok kötü oluyor TN yerine VA tercih edebilirsin ve bende ASUS VG27VQ modeli var 1080p 27 inch acayip yakından bakıyorum 20-30 cm bakış açım vardır ve pikseller acayip az derece. Bu arada 27 inch çok büyük FPS oynayacaksan 24 yönelebilirsin.

Kanka almadıysan TN panel alma derim TN de renkler çok kötü oluyor TN yerine VA tercih edebilirsin ve bende ASUS VG27VQ modeli var 1080p 27 inch acayip yakından bakıyorum 20-30 cm bakış açım vardır ve pikseller acayip az derece. Bu arada 27 inch çok büyük FPS oynayacaksan 24 yönelebilirsin.
Pikseller belli olmuyor mu yani? Ben Rampage RM-344 aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı