27 inç 144Hz monitör önerisi

• Konuyu başlatan uHiper
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 981
F/P modeli demiş zaten arkadaş. Buradan anlayacağımız FHD ve 2K olsa da çok pahalı model düşünmüyor demektir. Sizlerin FHD 23-24 inç için paylaştığınız fiyatlara benim 2K 27 inç modelleri paylaşmam nasıl bir duygu uyandırdıysa beğenmedim demişler. Herkesin kafasında klasik modeller kopyala yapıştır 8-10 bin öde asus, dell al. Yada 4-5 öde FHD küçük monitör al.
F/P den kasıt herkese göre değişir. Sen 5 bin tl bandında F/P ürün bakarsın, ben 10 bin TL bandında. 27 inc ve 2k katagorisinde attığım 2 monitör taban fiyatta alınabilecek hem en iyi monitörler hem de şuan Türkiye piyasasında başka yok o fiyat bantlarında. Daha ucuzları var ama sorunlu modeller. O yüzden bu fiyat aralıklarında tavsiye isteyenlere mecburen bu ikisini atıyorum. Zaten konuyu açan arkadaş detay vermemiş, imzasında 3060 var ama hala güncelde o sistemi mi kullanıyor veya monitörü ne için alıyor belirtmemiş, evet 3060 için 2k fazla gelir mesela. Öte yandan 1080p için 27 inc fazla büyük olacak ve pikselleşme yaşayacak. Özet olarak konu belirsiz, istekler göreceli.

F/P den kasıt herkese göre değişir. Sen 5 bin tl bandında F/P ürün bakarsın, ben 10 bin TL bandında. 27 inc ve 2k katagorisinde attığım 2 monitör taban fiyatta alınabilecek hem en iyi monitörler hem de şuan Türkiye piyasasında başka yok o fiyat bantlarında. Daha ucuzları var ama sorunlu modeller. O yüzden bu fiyat aralıklarında tavsiye isteyenlere mecburen bu ikisini atıyorum. Zaten konuyu açan arkadaş detay vermemiş, imzasında 3060 var ama hala güncelde o sistemi mi kullanıyor veya monitörü ne için alıyor belirtmemiş, evet 3060 için 2k fazla gelir mesela. Öte yandan 1080p için 27 inc fazla büyük olacak ve pikselleşme yaşayacak. Özet olarak konu belirsiz, istekler göreceli.

Paylaştığım huawei-vievsonic modeli ile diğer modeller arasında 4 bin lira fark vermeyi gerektiren problemleri nelerdir?

-27 inç FHD bende tavsiye etmem.
-Evet arkadaşın eksik bilgileri var ancak masaüstü bilgisayarda 3060 ekran kartı 2K çözünürlük ile kullanılabilir. Daha yüksek olsa tabi ki hakkı verilir. Fakat ekran kartını bazen yılda iki kere değiştirirken monitörü 4+ sene kullanıyoruz. (genelde)

Paylaştığım huawei-vievsonic modeli ile diğer modeller arasında 4 bin lira fark vermeyi gerektiren problemleri nelerdir?

-27 inç FHD bende tavsiye etmem.
-Evet arkadaşın eksik bilgileri var ancak masaüstü bilgisayarda 3060 ekran kartı 2K çözünürlük ile kullanılabilir. Daha yüksek olsa tabi ki hakkı verilir. Fakat ekran kartını bazen yılda iki kere değiştirirken monitörü 4+ sene kullanıyoruz.
Ben zaten 2k monitörü bu ekran kartı için almasın diye savunmuyorum ki hocam, sizin attığınız monitörler içinde bir eleştiride bulunmadım. Bütçesi var ise 27 inc 1080p kullanmaktansa, 27 inc 2k alır, gpunun zorlandığı yerlerde 1080pde oyun oynar. İlerde ekran kartı güncellerse monitöre gerek duymaz. Sizinle aynı şeyi söylüyorum yani, ben F/P konusu için yorum yaptım.

Dell G2722HS, Lenovo Legion Y27-30 öneririm.

@CS Relboron hocam önerdiğin monitörler güzel ama 3060 için 2K fazla kalır.

@MzBag attığın monitörler VA panel ve ghosting olur. Alınmaz.

Kaç yıldır VA kullanıyorum. Memnunum. 27 inç monitörde FHD alınmaz. 4500 liraya FHD monitör alacağıma 2K alır keyfime bakarım. İPS panelde kusursuz değil. Hangi monitörede bakarsak şikayetler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı