27 inç 2K monitör ile videolar bulanık gözüküyor

Aren3249

Decapat
Daha fazla  
Yeni ASUS'un 27 inç 2K monitörünü aldım. Bilgisayarın kendi oluşturduğu görüntüler falan gayet güzel ancak YouTube'da veya başka sitelerdeki videolar %80 1080p olduğu için görüntü pek güzel durmuyor, keskin değil. Bunun bir çözümü var mı? 27 inç hatta 32 inç monitör kullanan insanlar bundan rahatsız olmuyorlar mı?

Çok dibine iyice girmediğin sürece bir sorun olmaz monitör ile yada ayarlar ile ilgili sorun olabilir burada bak 1080 de sorun teşkil etmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
çok dibine iyice girmediğin sürece bir sorun olmaz monitör ile ya da ayarlar ile ilgili sorun olabilir burada bak 1080 de sorun teşkil etmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video için teşekkürler ancak adam 2K da izliyor videoyu 2K çözünürlükte çok iyi zaten ancak 1080p de tam ekran olduğu zaman anlaşılıyor fark. Yani alışılabilir bir şey aslında ancak iade etmeyi düşünüyorum.

Monitörün zaten 2K, sana 2K çözünürlükte vadettiği görüntüyü sorunsuz veriyor. 27" ekranda 1080p de zaten çözünürlükten dolayı netlik kayboluyor. Eğer bahsettiğin sıkıntı bundan kaynaklı ise ki ondan bende 2K monitör kullanıyorum ve mesafem yakın. 1080p de sıkıntı yaşamak istemiyorsanız 24" alacaksınız.

Monitörün zaten 2K, sana 2K çözünürlükte vadettiği görüntüyü sorunsuz veriyor. 27" ekranda 1080p de zaten çözünürlükten dolayı netlik kayboluyor. Eğer bahsettiğin sıkıntı bundan kaynaklı ise ki ondan bende 2K monitör kullanıyorum ve mesafem yakın. 1080p de sıkıntı yaşamak istemiyorsanız 24" alacaksınız.

Aynen öyle ben de bunu iade edip öyle yapacağım ama keşke çoğu platformda videolar 2K olsaydı yoksa çok iyi monitör.

Geri
Yukarı