27 inç monitör çok mu büyük?

@ANGUSS bu arada linkteki monitörleri almanı ben de önermiyorum. Sadece arkadaşın marka kötülemesi garibime gitti yanlış anlamayın.

@ANGUSS bu arada linkteki monitörleri almanı ben de önermiyorum. Sadece arkadaşın marka kötülemesi garibime gitti yanlış anlamayın.
Dostum beni hala anlamadınmı msi alacaksan düz panel alacaksın düz panel olanlarıda 4k dan başlıyor sence 4k ya daha iyi ekranlı 1 tane monitör bulamazmısın mesela lg daha iyi ben burda markaya değil bak baştan oku curvet yani kıvrımlı monitörlerine laf atmışım bu kadar agresif olmana gerek yok msi'ın curvet olan tüm modelleri pişmanlıktır.

Hocam şimdi çok güzel bir yöntem söylüyorum çünkü daha geçen ay monitör tercihimi yaparken ben de aynı ikilemde kaldım. Asıl isteğim 27 inç 2k çözünürlüktü, çünkü hem çok fazla single player oyun oynuyorum hem de büyük ekran hoşuma gidiyor. 1080p için 24 inç sınırı geçilmemeli bence diğerlerinin de dediği gibi.

Şimdi yönteme gelirsek, eğer duvara dayalı bir masada kullanacaksanız monitör standını en geriye ittirdiğinizde sizin bakacağınız panel duvardan yaklaşık 20cm uzakta durur (modelden modele değişir ama bu civardadır). Duvarınızdan 20 cm ölçüp bir işaret koyun kalem ya da çakmak mesela. Daha sonra şerit metreniz varsa 59.8 cm ölçün. Bu 27 inç bir monitörün panel genişliği. Panel yüksekliği ise 33.6 cm'dir. Bu ölçülerle kestiğiniz bir kartonu duvarla arasında 20 cm kalacak şekilde masanıza koyun ve bakın.

Bir başka etken de izleme mesafesi. 27 inç monitörler için önerilen izleme mesafesi 70-100 cm arası. Yani rahat bir şekilde otururken ya da oyun pozisyonundayken monitörle gözünüz arasında ne kadar mesafe olacağını belirtiyor. Buna göre eğer koyduğunuz kartonun çok büyük olduğuna kanaat getirirseniz ve iki kenarı aynı anda göremeyeceğinizi düşünüyorsanız 24 inç alın.

Ben 27 inç iyi bir monitör aldım gayet mutluyum. Büyük mü? Evet büyük çünkü ben oyun oynarken tam 70cm mesafede oturuyorum ve monitör bütün görüş alanımı kaplıyor. Haritayı görmek için kafamı biraz çevirmem gerekebiliyor fakat bu benim için bir eksi değil. İyi hoparlörlerle ya da kulaklıklarla da desteklendiği zaman single player oyunlarda harika bir deneyim yaşatıyor.

Kanka MSI seviyorum ben yanlış anlama da ondan alacağım.

Bu attığım 24 inçlik Curved monitörden daha mı iyi? Herkes beğeniyor bunu da.

Yeni konular

Geri
Yukarı