27 inch monitör Önerisi

Garfield™

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Uyku Gurmesi
Emlak ofisimde sabah 09:00-18:00 PC başındayım, Samsung marka 27" bir ekranım var lakin sanırım eski nesil, değişmeyi yenilemeyi düşünüyorum. Bütçe olarak çok uçuk en üst düzey uçmaya gerek yok, orta seviye kaliteli bir ürün işimi görecektir.

Hocam bütçeniz 27 inch için düşük. Bu yüzden arkadaşlar 24 inch önermiş.

Birinde 27 diğerinde 23.8inc yazıyor ama ekran çözünürlükleri aynı, bu nasıl oluyor? Bu iki ürünün arasında ölçü ebat farkı yok mu?

Birinde 27 diğerinde 23.8inc yazıyor ama ekran çözünürlükleri aynı, bu nasıl oluyor? Bu iki ürünün arasında ölçü ebat farkı yok mu?

Hayır var. Çözünürlük ekran büyüklüğüne göre olmaz. Ekran büyüdükçe piksel büyür.

Bütçeyi bilmiyor olabilirsin bütçe 10.000TL bile olabilir ama anlamadığım şey konu sahibi 27 inch isterken senin 35 inch önermen. Dalga geçecek yer arıyorsunuz.

Dostum bütçeyi belirtmediği için ona bir şaka yapmak istedim. Zaten ilerideki sayfalarda önerdiğimi görebilirsin. İyi günler.

Dostum bütçeyi belirtmediği için ona bir şaka yapmak istedim.
unnamed.png

Bende şimdi şaka yaptım komik mi oldu?

Emlak ofisinde kullanacaksanız 27 inç, IPS panelli çoğu monitör işinizi görecektir. 60-75Hz olması yeterli, 144Hz genellikle oyun için tercih ediliyor. Panel tipi olarak da IPS önermemin sebebi en güzel renklere sahip olan panelin bu olması, yine de tercihe kalmış.

Diğer arkadaşlar neden bu kadar alay konusu yaptınız anlamadım. Arkadaş piyasayı bilmiyor, bütçesini belirleyememişse 2-3 farklı fiyattan ucuz-orta-pahalı ürünler paylaşıp arkadaşa örnek modeller gösterebilirsiniz. Benim düşüncem bu tarz davranışlar Sosyal'in kalitesini düşürüyor. Özellikle burayı pek bilmeyen arkadaşlar için yaptığınız hareket hoş değil.

Emlak ofisinde kullanacaksanız 27 inç, IPS panelli çoğu monitör işinizi görecektir. 60-75Hz olması yeterli, 144Hz genellikle oyun için tercih ediliyor. Panel tipi olarak da IPS önermemin sebebi en güzel renklere sahip olan panelin bu olması, yine de tercihe kalmış.

Diğer arkadaşlar neden bu kadar alay konusu yaptınız anlamadım. Arkadaş piyasayı bilmiyor, bütçesini belirleyememişse 2-3 farklı fiyattan ucuz-orta-pahalı ürünler paylaşıp arkadaşa örnek modeller gösterebilirsiniz. Benim düşüncem bu tarz davranışlar Sosyal'in kalitesini düşürüyor. Özellikle burayı pek bilmeyen arkadaşlar için yaptığınız hareket hoş değil.

Anlamadığım için kendimi yanlış ifade etmiş olabilirim şöyle diyelim, en az 1920*1080 ekran çözünürlüğüne sahip ama boyut ebat olarak ta en küçük ölçülerde gözü yormayan kaliteli bir ekran almak istiyorum.

Son düzenleme:
Anlamadığım için kendimi yanlış ifade etmiş olabilirim şöyle diyelim, en az 1920*1080 ekran çözünürlüğüne sahip ama boyut ebat olarak ta en küçük ölçülerde gözü yormayan kaliteli bir ekran almak istiyorum.
Hocam,
Samsung 75Hz IPS Monitör= 1200TL
AOC 27V2Q 27" 75 Hz 5ms HDMI DP Full HD IPS=1520TL
AOC 27B2H 27" 7ms 75Hz FlickerFree IPS=1280TL
Acer KA242Ybi 23.8" 75Hz 1ms (HDMI+Analog) FreeSync Full HD IPS Monitör=1139TL
Sonuncu fiyatına göre en iyisi olabilir. Tercih sizin. Hepsi IPS panel. Ve hepsi 75Hz. Bütçenize ve beğenmenize göre alabilirsiniz. Birşey oldu diyelim iade edersiniz. Şimdiden hayırlı olsun :)

Hocam,
Samsung 75Hz IPS Monitör= 1200TL
AOC 27V2Q 27" 75 Hz 5ms HDMI DP Full HD IPS=1520TL
AOC 27B2H 27" 7ms 75Hz FlickerFree IPS=1280TL
Acer KA242Ybi 23.8" 75Hz 1ms (HDMI+Analog) FreeSync Full HD IPS Monitör=1139TL
Sonuncu fiyatına göre en iyisi olabilir. Tercih sizin. Hepsi IPS panel. Ve hepsi 75Hz. Bütçenize ve beğenmenize göre alabilirsiniz. Birşey oldu diyelim iade edersiniz. Şimdiden hayırlı olsun :)

Sadece sonuncusu iyi.

Bu ürün 144hz + ıps, hz ekran tazeleme yenileme hızı/oranı oluyor sanıyorum, buda direkt göze etki eden bir durum?

Yeni konular

Geri
Yukarı