27 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı kalkıyor mu?

Günde 2 kişi daha az ölüyor diye hemen yasakları kaldırmalar gündeme geliyor. Bence komik. Hala her gün iki bine yakın vaka belirleniyor ve 60-70 kişi vefat ediyor. Vaka ve vefat sayısı sıfır oldumu da normalleşmeye gidiliyor? Anlam verilecek bir durum değil. Madem azalmaya doğru gidiyoruz, ipleri şimdi daha çok sıkmak gerekir diye düşünüyorum.

Günde 2 kişi daha az ölüyor diye hemen yasakları kaldırmalar gündeme geliyor. Bence komik. Hala her gün iki bine yakın vaka belirleniyor ve 60-70 kişi vefat ediyor. Vaka ve vefat sayısı sıfır oldumu da normalleşmeye gidiliyor? Anlam verilecek bir durum değil. Madem azalmaya doğru gidiyoruz, ipleri şimdi daha çok sıkmak gerekir diye düşünüyorum.

Bende anlamadım vaka 11 Mayıs'ta 1100'lerdeydi şu an 600 artarak 1700 küsürlere çıkmış yani AVM'yi falan neden açtılar anlam vermek zor nasıl'da arttı vaka çok tehlikeli millet farkında değil.

@Rustin Cohle Para akışı sağlamak için tabii ki de. İnsanların sağlıkları ile oynamak için başka bir sebep yok. Buradan hükümetin insan sağlığına ne kadar değer verdiğini görmüş oluyoruz. Sağlık bakanına üzülüyorum ben en çok. Adam o kadar uğraştı fakat bu kafa ile salgın daha da büyümeye gider.

@Rustin Cohle para akışı sağlamak için tabii ki de. İnsanların sağlıkları ile oynamak için başka bir sebep yok. Buradan hükümetin insan sağlığına ne kadar değer verdiğini görmüş oluyoruz. Sağlık bakanına üzülüyorum ben en çok. Adam o kadar uğraştı fakat bu kafa ile salgın daha da büyümeye gider.

Çok sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz hakkımızda hayırlısı inşallah vaka 5000'leri bulmaz her yer açıldı bile şehirin içi insan kaynıyor.

1589305100148.png

Nüfusa oranla toplam test sayısının yetersiz olması nedeniyle vaka sayısı, iyileşen sayısından geri kaldı. Normalleşmeye çok meraklı bir milletiz fakat bilinçlenmeyi de göz aradı etmemek gerekir. Türkiye gibi bir ülkede “önlem” kavramının aklına oturmadığı insan sayısı fazla olduğu için berbere de gitmenizi tavsiye etmiyorum, tabii sizin kararınız yine. Benim tahminimce AVM ve okulların açılmasına pişman olup tekrardan kapatacaklar. Bilinçlenmek için ne kadar ölü sayısı vermemiz gerektiğini düşünüyorum hâlâ.

Nüfusa oranla toplam test sayısının yetersiz olması nedeniyle vaka sayısı, iyileşen sayısından geri kaldı. Normalleşmeye çok meraklı bir milletiz fakat bilinçlenmeyi de göz aradı etmemek gerekir. Türkiye gibi bir ülkede “önlem” kavramının aklına oturmadığı insan sayısı fazla olduğu için berbere de gitmenizi tavsiye etmiyorum, tabii sizin kararınız yine. Benim tahminimce AVM ve okulların açılmasına pişman olup tekrardan kapatacaklar. Bilinçlenmek için ne kadar ölü sayısı vermemiz gerektiğini düşünüyorum hâlâ.

En çok Fahrettin Koca'ya üzüldüm adam uğraşlar verdi düşürmek için yeniden fırlayacak çok mantıksız bir sistem normalleşme planı adı altında virüs artacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı