27" monitör önerisi

Sizce fiyatına göre alınabilecek en iyi monitör G27FC mıdır? Aşırı derecede kararsız kaldım.
Medya tüketimi ve yüksek FPS aldığınız oyunlar için evet. Yoksa bunu öneririm:
%97 NTSC (CIE:1953)

Medya tüketimi ve yüksek FPS aldığınız oyunlar için evet. Yoksa bunu öneririm:
%97 NTSC (CIE:1953)

GIGABYTE G27FC ile ASUS TUF VG27VQ arasındaki fark tam olarak nedir, sizce neden G27FC tercih etmeliyim?

GIGABYTE G27FC ile ASUS TUF VG27VQ arasındaki fark tam olarak nedir, sizce neden G27FC tercih etmeliyim?
VG27VQ %75 ARGB, G27FC %90 DCI P3. sRGB gamutu olarak G27FC %120, VG27VQ %95. Dijital içerik üreticileri için sRGB gamutunu yüksek olması yararlı olmayacaktır ama normal kullanıcı için daha yararli.

VG27VQ %75 ARGB, G27FC %90 DCI P3. sRGB gamutu olarak G27FC %120, VG27VQ %95. Dijital içerik üreticileri için sRGB gamutunu yüksek olması yararlı olmayacaktır ama normal kullanıcı için daha yararli.
1800-1900TL için güzel bir monitor ama 2.4K para verilmez yazanlar oldukça fazla, içime kuşku düştü. Bu monitor işine girerken bu kadar kararsız kalacağımı düşünmemiştim.

1800-1900TL için güzel bir monitor ama 2.4K para verilmez yazanlar oldukça fazla, içime kuşku düştü. Bu monitor işine girerken bu kadar kararsız kalacağımı düşünmemiştim.
Onu diyenler muhtemelen "az daha koy 1440p alırsın"cılardan. GPU kaldırıyorsa ED270UP gibi bir seçeneğiniz var ama renk gamutu değerleri daha düşük. G27FC'de kalmanızı öneririm.

Onu diyenler muhtemelen "az daha koy 1440p alırsın"cılardan. GPU kaldırıyorsa ED270UP gibi bir seçeneğiniz var ama renk gamutu değerleri daha düşük. G27FC'de kalmanızı öneririm.

Şu an bu 3 monitor arasında kaldım. Sen olsan hangisini tercih ederdin?
Ekran kartım GTX 1060 6GB

Son düzenleme:

Siyahlarından dolayı G27FC tercih ederdim. Eğer odanız güneş alıyor veya odanda ışık açık duruyorsan 27G2U da düşünülebilir. Oynadığın oyuna da bağlı.

@Liutenant VA panel ile IPS paneli çok yanlış karşılaştırıyorsunuz. Önemli olan ana etmen renk gamutu değerleridir.
%90 DCI P3. Video izlediğinize göre SDR içerik tüketeceksiniz. Ayrıca HDR 10 tüm HDR seviyelerini içine alır(sadece HDR 1000'e HDR 10+ deniyor).

Şu konuyu da okuyunuz. Veya kısaca bu videoda VA panelin daha yüksek renk gamutuna sahip olmasının avantajları işte.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gigabyte hakkında ne yazdığımı okumadınız sanırsam.

Usta attığım UltraGear'ı alıp geçecektin.

Yeni konular

Geri
Yukarı