27 Şubat 2020 tarihinde 34 Türk askeri şehit oldu

Makaleler
49
2 yıl önce bugün, İdlib'te 27 şubat 2020 tarihinde Rus ve Esad Rejimine ait savaş uçaklarının 65. Mekanize Piyade Tugayı'na yaptığı saldırıda 34 kahraman Türk askeri şehit oldu. Mekanları cennet, aziz ruhları şad olsun.

1645961607030.png

Bu olay Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en büyük kayıplardan birisidir. Bilginiz olsun, forumda bulunmaya devam ettiğim süre boyunca her yıl aynı tarihte bu konuyu açacağım.

Türkiye, Rusya'ya askerlerimizin konumunu vermesine rağmen o konumda bombardıman uçaklarıyla vurdular.

Türkiye, pusuya düşen gazi ve şehitleri helikopterle almak istedi, Rusya helikopterlerimize hava sahasını açmadı.

NATO, tüm bunlar olurken Suriye bizim meselemiz değil deyip arkamızda durmadılar.

Rusya katil bir devlettir, Rus savunuculuğu yapanlar bu şehitlerimizi hatırlasınlar. Umarım kanlarında boğulurlar bu aziz şehitlerin uğruna.

O zaman internet bilerek savaşlatilmisti.
Soylentiye gore 34 degil 150 kadar sehit vardi.

Sirf bu soylenti nedeniyle ulkede internet kesintisi vardi.

Ben hala 34 degil 150 civari olduguna inaniyorum ki asker akrabalarim da aynisi diyor.
Sizin gibiler her fırsattan faydalanmaya calisirsiniz. Ama şehitler üzerinden yapmayin. Var olduğuna inanmıyorum ama hicbir asker böyle uyduruk haberi gelip akrabalarına anlatmaz.

Geri
Yukarı