2700-3000 TL sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Deniz Can

Hectopat
Merhaba Technopat ailesi.

Bir-iki haftalık bir süredir sistem toplamak için araştıma yapıyorum. Bir kaç konuda yardımlarınızı alabilirsem çok iyi olur. Monitör'de dahil olmak üzere 2700 TL civarında bir oyun PC'si toplamak istiyorum. Fiyata, duruma göre 100-150 TL daha eklenebilir.

Benim aklımdaki sistem,

Anakart Asus M5A97 R2.0 AMD 970/SB970 AM3+ DDR3 2133 MHZ ---------- 256 TL

İşlemci Fx 8320 veya 6300 ------------------------------------------------- 433 TL 309 TL

Ekran Kartı GTX 770 veya R9 290 ----------------------------------------- 919 TL 1159 TL

Harddisk Seagate 3.5'' 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200 Rpm ---- 171 TL

RAM Corsair 2x4GB Vengance 1600 MHZ ---------------------------------------- 206 TL

KASA Thermaltake V3 600W MIDT ATX SIYAH KASA --------------------------- 249 TL

Bu sistem yeterli mi? Ben Zonguldak'ta yaşıyorum, yazları sıcaklık 30 dereceye rahatlıkla çıkıyor. Sizce bir işlemci soğutucusuna ihtiyacım var mı? Sizce kasa için fan seçimim ne olmalı? 8320 ile 8350 arasında ne gibi bir fark var? Ve son olarak, ben bilgisayar toplamaktan anlamam. Vatan Bilgisayar'da PC'yi nasıl toplamaları gerektiğini bana söyliyebilir misiniz? Yada PC'yi onlara toplatıp, sizle fotoğraf paylaştıktan sonra sizden neleri değiştirmem gerektiğini öğrenmeliyim?

Benim gönlüm 8320 ve R9 290'lı bir sistemden yana.

Hepinize ayırdığınız ve ayıracağınız zaman için teşekkür ederim.

Edit: SSD'yi şuan ki bütçemle en iyi oyun sistemini aldıktan sonra eklemeyi düşünüyorum bu yüzden SSD almayı şuanlık düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan stoklarında iki ilde kalmış istediğin kart.
Başka yerden alırım dersen buradan bakabilirsin, yok hepsini aynı yerden alacağım dersen GTX 770 pişman etmez seni.
r9 290 - TeknoFiyat

Vatan stoklarında iki ilde kalmış istediğin kart.
Başka yerden alırım dersen buradan bakabilirsin, yok hepsini aynı yerden alacağım dersen GTX 770 pişman etmez seni.
r9 290 - TeknoFiyat

Teşekkürler, sanırım GTX 770 alıcam. Kasayı soğutmak için hangi fanları almalıyım ve belirttiğim kasada nerelere yerleştirmeliyim?

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar, bilgisayar için gerekli olucak soğutucu sayısı ve soğutucu tavsiyesi verebilecek üyeler var mı? Ve son olarak, 8320 ile 6300 arasında strateji oyun performanslarında nasıl bir fark olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı