2700X sistem kendini resetliyor

Maxine

Hectopat
İyi günler, yakın zamanda kendim topladığım Ryzen 7 2700X GTX 1050 Ti FSP 700W Hydro güç kaynaklı sistemimi bu sabah itibarıyla kendi kendine görüntü gitti ben de HDMI kablosunu çıkarttım taktım yine bir şey olmadı. Görüntü ve klavyenin ışıkları gitti ben de Power tuşuna uzun uzun bastım PC kapandı. Tekrar açarken PC kendini 2 kere resetledi. Daha önce böyle bir şey olmadı. Nedeni nedir bilen birileri yazabilir mi rica etsem?

Hocam, bunun tespiti biraz zor. Sırasıyla PSU/GPU/HDD kontrol etmek gerekir. PSU bu sistem için fazlasıyla yeterli. Fakat bazen teknik hata olabilir. Sorun yoksa kullanın. Ekran kartı ve HDD/SSD için test yapın. OCCT Power testi yapabilirsiniz.

Hocam, bunun tespiti biraz zor. Sırasıyla PSU/GPU/HDD kontrol etmek gerekir. PSU bu sistem için fazlasıyla yeterli. Fakat bazen teknik hata olabilir. Sorun yoksa kullanın. Ekran kartı ve HDD/SSD için test yapın. OCCT Power testi yapabilirsiniz.dediğiniz
dediğiniz testi yaptım crash verdi raporuna nereden bakabilirim

Tamam hocam. Buradan deneyebilirsiniz.

Tamam hocam. Buradan deneyebilirsiniz.
Teker Teker denedim power ı test ettiğimde crash rapor verdi ekran kartınıda test ettim crash rapor vermedi

Hocam, PSU kaynaklı olabilir.

Hocam, işlemci için bu rehbere bakabilirsiniz. AIDA64 ile yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı