270X Mantle Teknolojisi'ni Destekler Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mantle bir yazılım, bunun sayesinde destekli oyunlara daha fazla performans elde edebiliyor, daha düşük işlemcilerde daha fazla performans alabiliyorsunuz. Örneğin battlefield 4 oyununda directx kullanmak yerine mantle kullanabilirsiniz ben böyle biliyorum recep abinin videosunda gördüğüm kadar :) Bir işlemci de falan da yok. O gösterdiğiniz ekran kartı stokta yok bu arada.

Oyunlar ekran kartıyla iletişim kurabilmek için DirectX yazılımını kullanır. AMD bu yazılımın artık yavaş kaldığını düşünerek kendisinin ürettiği yeni seri ekran kartlarında DirectX yerine Mantle teknolojisini kullanıyor. Tabi ki oyunun da Mantle destekli olması gerek. Kaynak : Recep Abi. :D

Bunu bende biliyorum. Sormak istediğim işlemci mi gerek? İşlemciye gerek yok sadece yazılım yani. Öyle mi? Birde stokta yok değil. Sitede yok ama tanıdık var. Ona aldırıyorum. Bulunuyor. Her neyse bu soruma cevap verirseniz sevinirim. Çünkü fx x6 alacaktım sırf mantle için. Başka bir şey düşündüm. Bu yüzden birde 400 tl'ye kadar işlemci önerirseniz teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bunun yerine gtx760 + fx 6300 alsam nasıl olur? Çünkü ekran kartı + işlemci bütçem 950 tl ve oyun sistemi topluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz ancak ileriye yönelik olsun istiyorsan 8320 almalısın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı