28.000 TL sistem önerisi

monitorum cok eski monitorle almak istiyorum o sistem beni asar gibi
Adobe'u eger profesyonel hayatinizda tasarim vs. isiyle ilgili veya video editle ilgili kullaniyosaniz, o sistemi alip para biriktirin birkac ay. Sonrasinda monitoru satip kaliteli bi IPS alin derim ben. Yoksa uzun vadede pek memnun olmayacaksiniz.

Yok eger profesyonel olarak cok kullanmayacaksaniz sizin sistem de idare eder belli bir sure.

Evet, ertele monitoru ve o sistemi al. VRAM olarak inanilmaz rahatsiniz birkac sene kafadan. Gucu de yeterli. Baska ne olsun? Bir de FSR 3.0 gelirse...

Herhangi bir sekilde darbogaz yapar mı? İslemci sogutucusu stok sanırsam ısı degerlerinde sorun olur mu?

Adobe'u eger profesyonel hayatinizda tasarim vs. isiyle ilgili veya video editle ilgili kullaniyosaniz, o sistemi alip para biriktirin birkaç ay. Sonrasinda monitoru satip kaliteli bir IPS alin derim ben. Yoksa uzun vadede pek memnun olmayacaksiniz.

Yok eger profesyonel olarak cok kullanmayacaksaniz sizin sistem de idare eder belli bir sure.

Adobe'yi tek tuk arada kullanıyorum renderlik bir isim yok. Yani bu sisteme karar verdim sanırsam cunku daha fazla beklersem elim bos kalacak

Adobe'u eger profesyonel hayatinizda tasarim vs. isiyle ilgili veya video editle ilgili kullaniyosaniz, o sistemi alip para biriktirin birkac ay. Sonrasinda monitoru satip kaliteli bi IPS alin derim ben. Yoksa uzun vadede pek memnun olmayacaksiniz.

Premier pro, after effects, XD gibi aplikasyonlar disinda (render alacaginiz) kartlar arasinda bir fark goreceginizi sanmiyorum.

Bu programlar ve adobenin butun programlarini profesyonel olarak hem m1 apple'da hem nvidia'da hem de radeon'da kullanmaktayim. Render disinda bir fark gormek neredeyse zor.

Glitch'ler adobe patch yapinca olabiliyor ama bunun icin nvidia almaya degecegini sanmiyorum.

Premiere Pro, After Effects, XD gibi aplikasyonlar disinda (render alacaginiz) kartlar arasinda bir fark goreceginizi sanmiyorum.

Bu programlar ve Adobe'nin butun programlarini profesyonel olarak hem M1 Apple'da hem NVIDIA'da hem de Radeon'da kullanmaktayim. Render disinda bir fark gormek neredeyse zor.

Glitch'ler Adobe patch yapinca olabiliyor ama bunun icin NVIDIA almaya degecegini sanmiyorum.

Yok yani şu an icin Adobe sorun degil benim icin dedigim gibi oyle ara sıra yapıyorum bu isi şu an daha cok. Ustte bahsettigim gibi darbogaz yapar mı bir de stok sogutma sorun yaratır mı?
Ayrıca PSU yeterli mi markasını pek bilmiyorum ekran kartı için yakma gibi bir durum yaratır mı? Dediğim gibi pek bilmiyorum

Herhangi bir sekilde darbogaz yapar mı? İslemci sogutucusu stok sanırsam ısı degerlerinde sorun olur mu?

QHD kullanirsaniz darbogaz yapmaz. 1920x1080 ne kadar darbogaz yapar bilmiyorum, bunun icin yeni konu acabilirsiniz. Stok sogutucu yetmez. Kule tipi sogutucu alabilirsiniz. Bir sure stok sogutucuyla CPB falan kapatarak idare edebilir.

yok yani suan icin adobe sorun degil benim icin dedigim gibi oyle ara sıra yapıyorum bu isi suan daha cok. ustte bahsettigim gibi darbogaz yapar mı birde stok sogutma sorun yaratır mı
Ryzen 5600 iyi bir islemci 3600 cl16 ram ile bu siniftaki kartlarda bottleneck yapmayacaktir. Infinity fabric sayesinde zaten orta-yuksek GPU'lar da bile cok az bir bottleneck var.

5600 dusuk voltajda calisan bir islemci. Yani overclock yapmaya yatkin. am4 platformundaki cogu anakart vcore vrm olarak isinmaya cok duyarli. Clock hizlarini biraz bile artirirsaniz 1080p'de de bottlenecki atlatirsaniz, yani olursa.

Son düzenleme:
1500 dolarin ustunde butcesi olmayip da turkiye gibi NVIDIA fiyatlarinin sistigi bir ulkede illa RTX almak isteyenlere bitiyorum. Tek mantikli aciklamasi Adobe turu programlari kullanicak olmaniz, yoksa kaziklanmaya yer ariyosunuz valla.
Hocam ben şirket için bilgisayar alıcamda aklıma hiç bir sistem gelmiyor Ağırlıklı İllustrator, Premiere, After, Yani Komple Adobe programlarının içindeyim bi öneri yaparmısınız? fiyat ortalama 30 - 35bin arası

ben adobe'u profesyonel hayatımda kullanıyorum hayatımın heryerinde işim bu bana bi pc önerirmisin iş yeri için ?

Hocam ben şirket için bilgisayar alıcamda aklıma hiç bir sistem gelmiyor Ağırlıklı İllustrator, Premiere, After, Yani Komple Adobe programlarının içindeyim bi öneri yaparmısınız? fiyat ortalama 30 - 35bin arası

ben adobe'u profesyonel hayatımda kullanıyorum hayatımın heryerinde işim bu bana bi pc önerirmisin iş yeri için ?
Bunun icin ayri konu acsaniz sanki diger insanlar icin de daha faydali olur

Geri
Yukarı