28 TL'ye alınabilen Odyssey'in yamasının 40 TL olması

Türkçe yama diyorsan bedava bile olsa güvenmem ben. Kendi ingilizcem her şeye yeter, ya da resmi yama olacak. Üstüne para vermeyi bırak bedava bile katlanmak istemem o çevirilere.

Türkçe yama diyorsan bedava bile olsa güvenmem ben. Kendi ingilizcem her şeye yeter, ya da resmi yama olacak. Üstüne para vermeyi bırak bedava bile katlanmak istemem o çevirilere.
Bence hakkını yiyorsun. Bu işe gerçekten gönül vererek yapanlar var. Ve çevirileri olsa olsa bu kadar yapabilirler yapımcılar.
İsterse 1000 liraya satar. Yamanın fiyatı oyundan yüksek diye hiç kimseye kazıkçı diyemezsiniz. Oyun ayrı yama ayrı. Çeviri yapmak onca zaman ve emek isteyen bir iş. İster bedavaya satar ister parayla satar. Alan kişi de bu parayı kendi isteğiyle veriyorsa diyebilecek hiçbir şey kalmaz ortada.
Katılıyorum ama şu noktaya katılmıyorum; oyun yapmak çeviriden daha zor. Oyunun yapımcısı 30 TL'ye satıyor ama yaması 40 TL. Biraz alakasız olabilir ama şöyle de düşünebilirsiniz; bir telefonu 100 TL'ye aldınız ama kılıfı 150 TL. Sizce de biraz saçma değil mi?

Benim bildiğim tek seferlik satın alımda o oyun yamasına sınırsız erişiminiz oluyor. Yani format attınız, tekrar indirebiliyorsunuz. Ama aylık abone olursanız sadece abone olduğunuz süre içerisinde yamaya erişim hakkınız var.

Yamayı kurduktan sonra abonelik süreniz biterse yamaya bir şey olmuyor. Ancak format vs gibi durumlarda tekrar abone olmanız gerek o yamaya sahip olabilmeniz için.
Peki diğer oyunların yamalarında da böyle yol izleyebiliyor muyuz?

Almak zorunda değilsin ve her yerde görüyorum ağlamak yerine İngilizce öğrenin artık her yerde sizden var.
Ne kadar gereksiz bir yorum. Kimse ingilizce ögrenmek zorunda degil birader.
Acikcasi ben güvenemedim bu yamayi kurmaya. Cünkü exe dosyasi indirip kendisinin kurulumuna izin veriyorsunuz. Bundan seneler önce yapialan yama calismalarindan cok farkli. Icerisinde gizlenmis bir trojan vs olabilir.

Geri
Yukarı