280 MM sıvı soğutma önerisi

• Konuyu başlatan wthn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B

wthn

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | MSI MPG X570 Gaming Edge | Corsair Vengeance RGB Pro 3200 MHz CL16 | EVGA RTX 3080 Ti FTW3 Ultra | Samsung 970 Evo Plus 500 GB NVMe & Samsung 860 Evo 500 GB Sata | FSP Hydro G 850W | Phanteks P500A | 3x Corsair LL140 | 1x Corsair LL120 | Corsair iCUE LS100 | Corsair H115i RGB Platinum 280MM | Corsair K70 RGB MK.2 | Corsair HS70 Pro Wireless | Corsair ST100 RGB | Logitech G Pro X Superlight | Samsung LC32HG70
Merhabalar. Aşağıdaki sistem için 280 MM bir sıvı soğutma düşünüyorum. Çok fazla fan sesi olmayan, kronik sorunu olmayan, iyi soğutan bir sıvı soğutma önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

İşlemci: Ryzen 5 2600 / Anakart: Gigabyte B450M Gaming / RAM: Kingston HyperX Predator 2x8 3000 MHz CL15 / Ekran Kartı: Asus ROG Strix GTX 1080 A8G / Kasa: Phanteks P350X / Güç kaynağı: FSP Hydro G 850W

Corsair h110i 280mm almıştım geçenlerde.Performansı gayet iyi 80 derecelerden 45-5o ye kadar geriledi sıcaklık.Fakat ses konusunda birşey diyemem bana fazla gürültülü gelmiyor maksimumda çalışırken bile kişiden kişiye değişebilir.

Ryzen 5 2600 için ne gerek o kadar güçlü bir sıvı soğutmaya. İşlemciyi 2700 veya 2700x yaparsın sıvı soğutmaya vereceğin para ile. Kutudan çıkan soğutmada gayet işini görür o ürünlerde.

Kasam 280 mm destekliyorken desteklediği kadarını almak istiyorum. Ayrıca overclock deneyeceğim ve işlemciyi zaten almış bulunmaktayım. Şu an için 3 serisi gelecekken ryzen 7 2700 veya 2700x neden alayım?

Aldıysan geçmiş artıkta topladığın sistem bence aşırı orantısız olmuş.
İşlemci R5 2600 alıp yanına 800-1000 TL olan sıvı soğutmalara bakıyorsun. Anakarttı B450M düşük bir model almışın ekran kartı ve güç kaynağını çok üst düzey almışın flan bence orantısız olmuş. Böyle yapıp OC yapmaktansa 2700 veya 2700x almak senin için daha iyi performans verir ve uygun fiyat olur diye demiştim ben.

Aldıysan geçmiş artıkta topladığın sistem bence aşırı orantısız olmuş.
İşlemci R5 2600 alıp yanına 800-1000 TL olan sıvı soğutmalara bakıyorsun. Anakarttı B450M düşük bir model almışın ekran kartı ve güç kaynağını çok üst düzey almışın flan bence orantısız olmuş. Böyle yapıp OC yapmaktansa 2700 veya 2700x almak senin için daha iyi performans verir ve uygun fiyat olur diye demiştim ben.
Kardeşim ekran kartı 2. el, diğerleri sıfır. Anakartı da ileride üst seviye bir anakartla değiştiririm, fazla yüksek meblağ ödemeye gerek yok diye aldım. Ayrıca düşük dediğin anakart fiyatına göre diğerlerinden daha güzel özellikler taşıyor. Mosfet soğutucu olsun, vrm sayısı olsun. Gayet uygun fiyata aldım ve şu an için yeterli. Zaten 3 serisi çıktığında makul gelirse ve durumda müsait olursa güncellerim. Şu an için ben sıvı soğutma soruyorum, verecek yanıtın varsa ver. Yoksa da gölge etme rica ederim.

Bence parçaları yenileyeceğin vakit soğutucuyu alsan daha iyi olur. Hem 3000 seri işlemcilerin soğutucuları nasıl olur o konuda hiçbir bilgi yok belki işlemciyi 3000 seriye yükselttiğinde hariçten soğutucuya hiç gerek kalmaz.

Ya yenileyemezsek? Durumlar belli olmaz belki dolar çok yükselir veya yüksek fiyattan da çıkabilir. Ve odam yazın gerçekten sıcak oluyor. O yüzden stock soğutucu kurtarmaz diye düşünüyorum.
Evga 280MM Bu sıvı soğutma hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı