280 TL i7 6700k Soğutma Önerisi

Sana özellikle belirttim, anakart yokken kaç cm mesafe olduğu beli ilgilendirmez :) Az çok fikir sahibi ediyor yinede CPU desteği hakkında.
Şuan kullandığın stok soğutucunun en alt kısmından itibaren kasa kapağına kadar kaç cm bize bu lazım.

Böyle bir sisteme sahipken güzel bir kasa elbette iyi gider. İster ikisini de aynı zamanda al, ister ilk önce soğutucuyu al değişen bir durum olmaz.

Mantıklı diyorsun 17.5 ila 18 arası kesin sonuç. Ama yenisinde 16 gibi sitesinde 155mm diyor kapaktakı kabartmayı eklersek 16.5, 17 anca ediyor.

Kapağındaki kabartam çoğu zaman büyük soğutucuların tamamını içine alamıyor. Bize yalnızca kasa kapağına kadar olan kısmın uzunluğu lazım.
Sitesinde 155 yazıyorsa 155'dir zaten. Sen daha önceden yanılmıyorsam marka modeli yok demişsin kasamın. O yüzden elle ölçtürmek zorunda kalmıştım.

Bu dedigim 155 aerocool battlehawk benim kasamın nedense modeli dahi yok varda internette yok ama sonradan google resimlerde arattım ama yok sonunda bir şekilde buldum oda hongkong sitesinde orjinal adıyla dahil yok ama elle ölçtüm kesin yani bu sonuç.

Skylake serisi iyi bir işlemci zaten, iyi bir soğutucu şahane olur. Bütçen 270TL ise ilk olarak hava soğutma al, resmini attığın kasa yeterli gelecektir dediğin genişlikteyse.

Evet içi zaten baya geniş anakart koyulduğunda dahil bir o kadar daha büyük o konuda sorun yok, peki önerebileceğin bir kasa var mı ne pahalı nede çok kötü ucuz PSU Corsair'den 80+ sertifikalı o yüzden sadece kasa gerekli.

Taş devrinden kalma hava sirkülasyonu iyi olmayan markasız kasaya en iyi soğutucuyuda taksan nafile. Bu yüzden önceliği soğutucu yerine kasaya ver derim. Skylake mimari işlemciler önceki mimarilerden daha narin tasarlandığından DH-14/15 gibi ağır soğutucular için önerilmiyor.

Son düzenleme:
Taş devrinden kalma hava sirkülasyonu iyi olmayan markasız kasaya en iyi soğutucuyuda taksan nafile. Bu yüzden önceliği soğutucu yerine kasaya ver derim. Skylake mimari işlemciler önceki mimarilerden daha narin tasarlandığından DH-14/15 gibi ağır soğutucular için önerilmiyor.
Bu yüzden yenisini aramaktayım aynı zamanda çokta çıkmak istemiyorum, Dark Samurai 6 Fanlı USB 3.0 Pencereli Bilgisayar Kasası sence nasıl ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı