2800 TL ile oyun bilgisayarı toplama

We_Master

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Ben bir bilgisayar toplayacağım fakat parçaların uyumluluğundan emin değilim.
Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :D. Çünkü bu bilgisayarı kendim evde toplayacağım. Uzatmadan parçalara geçeyim :).
  • Kasa: Cooler Master silencio 650 pure
  • Güç kaynağı: Cooler Master RS-500 B
  • İşlemci: Intel Core i5 4460
  • Ekran kartı: MSI GTX960 2G
  • Anakart: MSI H97 PC mate Intel H97 soket 1150 DDR3 1600MHz
  • Bellek: Kingston 8GB Hyperx Savage red DDR3 1600MHz CL9 HX316C9SR/8
  • CPU soğutucu: Cooler Master Hyper TX3 EVO
  • HDD: Segate Barracuda 1TB 7200 RPM
  • DVD: Samsung SH-224 double layer DVD yazıcı
Bu bilgisayar GTA 5 ve Battlefield 4 oyunlarında 1920×1080p çözünürlükte en yüksek ayarlarda oynatabilir mi?
Güç kaynağı yeterli mi?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 960 o parayı hak etmiyor bence. Sapphire'nin R9 280 Dual-X modeli çok uygun bir fiyatla (TRY660.94) performanstan ödün vermeyen bir ekran kartıdır. Ama yazdığın sistem ile ultra ayarlarda 1080p şekilde oynayabilirsin. Bu arada, PSU'nun kaç watt olduğunu yazarsan yardımcı olabilirim :)

Ara Toplam2.317,01 TL
Toplam KDV417,06 TL
Sepet Toplam Fiyatı2.734,07 TL
[TBODY] [/TBODY]

GTX 960 o parayı hak etmiyor bence. Sapphire'nin R9 280 Dual-X modeli çok uygun bir fiyatla (TRY660.94) performanstan ödün vermeyen bir ekran kartıdır. Ama yazdığın sistem ile ultra ayarlarda 1080p şekilde oynayabilirsin. Bu arada, PSU'nun kaç watt olduğunu yazarsan yardımcı olabilirim :)
Güç kaynağı 500W.

O paraya GTX970 yakışır. PUS yu değiştirebilirsiniz.
Ekran Alıntısı.JPG

Anakart aslında H81M plus alacaktım ama geleceğe dönük bir bilgisayar olmasını istiyorum.
İlerde ram ve ekran kartı takılabilmesini istiyorum o yüzden H81M plus seçmedim.
Kasa olarak Z3 plus önde 1 adet fan takılabildiği için almadım. Çünkü kasanın içerisine yeterli havayı vermeyebilir. İşlemci soğutucuda 1, ekran kartının 2 adet fanı var. 1 fan içeri yetmez ki :). Bu yüzden dış kasa ve anakarttan kısmayacağım. GTX 970 pahalı. 2800' ü geçmemem gerekiyor.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı