2800 TL sistem önerisi

RohanS

Decapat
Arkadaşlar bütçem 2800'e kadar. Kendi kafama göre oluşturduğum sistem bütçemi aşıyor. kısabileceğim ya da farklı önerisi olan arkadaşlar fikirlerini söylerse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Anakart 405 TL (ASUS Prime H310M-K)

Asus Prime H310M-K R2.0 DDR4 Usb3.1 mATX 1151 Anakart incehesap.com

RAM 300 TL(Kingston HyperX 8 GB 3000 MHz)
Kingston HyperX 8GB DDR4 3000MHz Ram HX430C15PB3/8 Fiyatı

Ekran kartı 890 TL (Sapphire RX570 4 GB 256)

Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Fiyatı

İşlemci 582 TL (Intel i3 9100F)

Intel i3-9100F Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kasa+PSU 587 TL (Dark F40 80 Plus 500W)

Dark F40 80 Plus 500W DKCHF40P580 Led Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SSD 150 TL (Gigabyte 120GB 550-380 MB)

Gigabyte 120GB 550/380 Mb/s 2.5" SSD Disk- GP-GSTFS31120GNTD incehesap.com

Toplam: 2912 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha para biriktirseniz uzun süre kullanabileceğiniz çok daha iyi bir sistem kurabilirsiniz. Sonuçta bir kere alıyor yıllarca kullanıyoruz. 3500 lira civarına kadar çıksanız bence bu sistemden çok daha iyi ve sizi mutlu edecek bir sistem toplanabilir diye düşünüyorum. Tabii karar sizin.

Bu sisteme bakabilirsiniz.
Adata SU serisi sorunlu diyorlar öyle mi sizce? Ya da yerine ne tercih edilebilir uygun fiyatlı?

Güç kaynağı belirtilmemiş hocam yok sanırım.
Biraz daha para biriktirseniz uzun süre kullanabileceğiniz çok daha iyi bir sistem kurabilirsiniz. Sonuçta bir kere alıyor yıllarca kullanıyoruz. 3500 lira civarına kadar çıksanız bence bu sistemden çok daha iyi ve sizi mutlu edecek bir sistem toplanabilir diye düşünüyorum. tabii karar sizin.

Adata su serisi sorunlu diyorlar öyle mi sizce? ya da yerine ne tercih edilebilir uygun fiyatlı?
Limitimi aşamıyorum hocam maalesef. İleri de yükseltmeye engel olmayacak bir sistem düşünebiliriz. Seçtiğim donanımlardan yükseltmeye uygun olmayanlar var mı? Adata hakkında da bir bilgim yok. Benim seçtiğim Kingston HyperX hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir de hazır kurulu sistem mi almalıyım? Yoksa tek tek kendim mi toplamalıyım?
Biraz daha para biriktirseniz uzun süre kullanabileceğiniz çok daha iyi bir sistem kurabilirsiniz. Sonuçta bir kere alıyor yıllarca kullanıyoruz. 3500 lira civarına kadar çıksanız bence bu sistemden çok daha iyi ve sizi mutlu edecek bir sistem toplanabilir diye düşünüyorum. tabii karar sizin.

Adata su serisi sorunlu diyorlar öyle mi sizce? ya da yerine ne tercih edilebilir uygun fiyatlı?
Limitimi aşamıyorum hocam maalesef. İleri de yükseltmeye engel olmayacak bir sistem düşünebiliriz. Seçtiğim donanımlardan yükseltmeye uygun olmayanlar var mı? Adata hakkında da bir bilgim yok. Benim seçtiğim Kingston HyperX hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir de hazır kurulu sistem mi almalıyım? Yoksa tek tek kendim mi toplamalıyım?

Kasayı Aerocool Blue 500W 80+ yaptığımda 2800 civarı oluyor. Bu kasa hakkında fikriniz var mı?

Son düzenleme:
Bence montajı ve testi onlara yaptırsanız daha iyi olabilir. Sizin deneyiminiz varsa ve siz kutuları açıp toplamak istiyorsanız tabii tercih sizin. Ama 24 lira fazla verip en azından parçaların sağlamlığını bile test ettirmek iyi olabilir. Sonuçta parçalar size gelince ve kendiniz toplayınca insan başka bir geriliyor :) ama çalışan sistem gönderdiklerinde içiniz daha rahat olacaktır.

Kingston iyidir herhalde hocam. Sıkıntı olacağını sanmam. Kasa hakkında fikrim yok hocam. Ama güç kaynağı tabii önemli. Hangi kasanın güç kaynağı daha iyi bilemiyorum. Ama 400 yerine 500 Watt mantıklı görünüyor.

Bence montajı ve testi onlara yaptırsanız daha iyi olabilir. Sizin deneyiminiz varsa ve siz kutuları açıp toplamak istiyorsanız tabi tercih sizin. Ama 24 lira fazla verip en azından parçaların sağlamlığını bile test ettirmek iyi olabilir. Sonuçta parçalar size gelince ve kendiniz toplayınca insan başka bir geriliyor :) Ama çalışan sistem gönderdiklerinde içiniz daha rahat olacaktır.

Kingston iyidir herhalde hocam. Sıkıntı olacağını sanmam. Kasa hakkında fikrim yok hocam. Ama güç kaynağı tabi önemli. Hangi kasanın güç kaynağı daha iyi bilemiyorum. Ama 400 yerine 500 Watt mantıklı görünüyor.
[/QUOT
Bence montajı ve testi onlara yaptırsanız daha iyi olabilir. Sizin deneyiminiz varsa ve siz kutuları açıp toplamak istiyorsanız tabi tercih sizin. Ama 24 lira fazla verip en azından parçaların sağlamlığını bile test ettirmek iyi olabilir. Sonuçta parçalar size gelince ve kendiniz toplayınca insan başka bir geriliyor :) Ama çalışan sistem gönderdiklerinde içiniz daha rahat olacaktır.

Kingston iyidir herhalde hocam. Sıkıntı olacağını sanmam. Kasa hakkında fikrim yok hocam. Ama güç kaynağı tabi önemli. Hangi kasanın güç kaynağı daha iyi bilemiyorum. Ama 400 yerine 500 Watt mantıklı görünüyor.

Teşekkürler hocam fikirleriniz için. Hazır kurulu sistemde muhakkak bir şeylerden kısıyorlar. Yükseltme içinde çeşitleri kısıtlı tutuyorlar. O yüzden tek tek toplamaya yöneldim.
İkinci el parça bakmayı düşündünüz mü hiç ?
İkinci el düşünmüyorum hocam. Çok fazla vakit ve araştırma gerekiyor. Güvenirliği ise muallakta. Yinede öneriniz varsa alabilirim.

Bence bunu almalısın. Zaten R5 1600 b2 revizyonuna geçtiği için pişman olmazsın.

İ3 9100f le arasında pek bir fark yok sanırım. Bu sistem düşünülebilir. Peki mis tower kasa seçeneğiyle fiyatı 200 lira aşağı çekmem doğru olur mu sizce? Birde adata 8gb iki seçenek mevcut farkları nedir bilginiz var mı hocam?

İ3 9100f le arasında pek bir fark yok sanırım. Bu sistem düşünülebilir. Peki mis tower kasa seçeneğiyle fiyatı 200 lira aşağı çekmem doğru olur mu sizce? Birde adata 8gb iki seçenek mevcut farkları nedir bilginiz var mı hocam?
Ram kısmında D30 olanını seçin bence aralarında hiç bir fark yok Ama d30 teknolojisi d10a göre daha yeni.
Kasa kısmında kasadan kısmayın. Corsair iyi marka. Onun yerine ssd yi düşürün. Sonradan g0ncelleme yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı