2800 TL sistem toplama

Shetz

Hectopat
Merhabalar 2800 TL bütçem var. Ekran kartım (MSI Twin Frozr GTX750 Ti Oc 2GB GDDR5) ve harddisk (WD Caviar Blue 500 GB) var.
Anakart+işlemci+RAM+SSD+PSU alacağım.
İleride RX570 veya başka bir ekran kartı alacağım.
Lütfen Intel önermeyin.

Benim fikrimde şu parçalar var;

Screenshot_2021-04-03-17-44-09-411_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2021-04-03-17-44-26-571_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2021-04-03-17-44-38-746_com.android.chrome.jpg

Son düzenleme:
Sadece İtopya'dan mı alabilirsiniz?

İşlemci gayet güzel bence, SSD 240 almanız daha iyi olur çünkü 120 GB yetmeyecektir. SSD'nin hızına alışınca HDD'de oyun açmak istemiyorum ben şahsen.

Düşünüyorumda sistemi SSD kurup, oyun ve programları HDD atmayı düşünüyorum. Performans farkı olur mu?
Anakart aynı modelin "S2H" ibareli olanı olsun. PSU için önerim indirimde olan yine 500W bir ürün, size biraz tasarruf sağlayacaktır: Aerocool VX Plus AE-VXP500 500 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Zaten 750 Ti için geniş geniş yeter.

S2H ile H arasında sadece MOSFET soğutucu farkı var OC değerleri arasında fark olur mu?

Aslında tek bir yerden almak daha rahat olur ama fark etmez.

İnternetten alacaksanız tek bir yerden almanıza gerek yok bence.

RAM güzel, onu alın.

Anakart S2H olan modeli almanızı tavsiye ederim.

İşlemciyi de alabilirsiniz oradan.

Düşünüyorumda sistemi SSD kurup, oyun ve programları HDD atmayı düşünüyorum. Performans farkı olur mu?

S2H ile H arasında sadece MOSFET soğutucu farkı var OC değerleri arasında fark olur mu?

Açılış hızları çok fark ediyor. Performansa etkisi sadece çok büyük açık dünya oyunlarında olabilir, bazı oyunlarda HDD yetmiyor kaplama hızlarına.

Geri
Yukarı