2800 TL'ye Anakart İşlemci Ekran kartı ve RAM Tavsiyesi

• Konuyu başlatan BKY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

BKY

Hectopat
Daha fazla  
İyi geceler arkadaşlar. Diğer bileşenler elimde hazır, 4 ana parça için öneri bekliyorum. Düşündüğüm sistem de bu;
upload_2015-2-6_4-23-41.png

@mali87 Açıkçası pek düşünmüyorum ama neden olmasın diye ucu açık bırakıyorum.

@YKTYN GTX 970 ve GTX980 arasındaki fark işlemci ve anakartı düşürmeye değer mi?

GTX 970 bellek sorunu olduğu ve tam olarak açıklığa kavuşmadığı için tereddütte kalıyorum. Oyun için alıyorsanız işlemci fark yaratmayacaktır.

@YKTYN Açıkçası aklımı kurcalayan en önemli sorunlar bellek ve CW olayları. Ama çok bariz etkisi olmasa bile işlemcinin de performansa ve FPS ye etkisi var, ayrıca O.C ye açık parçalar. Anakarttan da pek kısmak istemiyorum msi gaming serisi baya hoş görünüyor.

Son düzenleme:
Bellek sorunun 1080P'de sorun çıkartmayacağını söyleyen de var, fiziksel bir sorun olduğu için ileride sorun çıkarabileceğini söyleyen de var, tercih sizin. AMD 300 serisini bekleyebilirsin ayrıca.

Bellek sorunun 1080P'de sorun çıkartmayacağını söyleyen de var, fiziksel bir sorun olduğu için ileride sorun çıkarabileceğini söyleyen de var, tercih sizin. AMD 300 serisini bekleyebilirsin ayrıca.
300 serisinin çıkış tarihi ile alakalı her hangi bir bilgi mevcut mu? Yani beklemesine beklenir ama ne kadar sürer bu bekleyiş ve değer mi beklemeye?

Ben zaten 1080p oynayacağım, monitörümde 1080p diye düşünme, 980 alırsan en baba oyunu bile DSR ile 2k'da oynayabilirsin. Aynı zamanda belki ilerde 970 ile Ultra'da oynayamayacağın oyunu 980 ile oynarsın. İşlemcinin böyle bir etkisi olamaz performansa.

İşlemcinin performansa hiç mi etkisi yok? Yani gözle görülür diyebileceğimiz?
4690k yerine 4460 alıp, 970 yerine 980 ve anakartıda düşürürsem total olarak bakıldığında fark ne kadar olur? O zaman bu sistemi bide 3000 tl için toplasak bu seferki önerileri değerlendirmekte isterim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı