2800TL Athlon 3000G sistem nasıl?

Selamlar,
Yazılım için oyun oynanmayacak bir sistem toplayacağım inşallah. Bu hafta içinde alacağım inşallah.

Samsung LS24R350FHMXUF 23.8 İnç Full HD Çerçevesiz Monitör, 75Hz, IPS: Amazon.com.tr

AMD BILCAD3000GFHB01 AMD Athlon 3000g 3.5ghz 4mb Am4 (35w): Amazon.com.tr

Corsair Siyah Vengeance LPX Performans Belleği Soğutuculu: Amazon.com.tr

Aerocool AE VXP400 Plus 400W Güç Kaynağı: Amazon.com.tr

Logitech MK235, Klavye Ve Fare Seti, 2.4 Ghz, Siyah: Amazon.com.tr

Zalman S2 120mm Fan USB 3.0 Pencereli Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com

Sistem bu şekilde. İleri de monitör de alacağım, gerekirse RAM'de yükselteceğim sonra.

Selamlar,
Yazılım için oyun oynanmayacak bir sistem toplayacağım inşallah. Bu hafta içinde alacağım inşallah.

Samsung LS24R350FHMXUF 23.8 İnç Full HD Çerçevesiz Monitör, 75Hz, IPS: Amazon.com.tr

AMD BILCAD3000GFHB01 AMD Athlon 3000g 3.5ghz 4mb Am4 (35w): Amazon.com.tr

Corsair Siyah Vengeance LPX Performans Belleği Soğutuculu: Amazon.com.tr

Aerocool AE VXP400 Plus 400W Güç Kaynağı: Amazon.com.tr

Logitech MK235, Klavye Ve Fare Seti, 2.4 Ghz, Siyah: Amazon.com.tr

Zalman S2 120mm Fan USB 3.0 Pencereli Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com

Sistem bu şekilde. İleri de monitör de alacağım, gerekirse RAM'de yükselteceğim sonra.

Klavyeden biraz daha kısarsanız işlemciye yatırsanız güzel bir sistem olur. Malum klavyeyi değiştirmek işlemciyi değiştirmekten daha çok daha az maliyetli.

RAM alternatifi

Anakart alternatifi

Kasa alternatifi

PSU'yu ikinci el alabiliyorsan kaçırma derim;

Klavye fare kit alternatifi

Klavyeden biraz daha kısarsanız işlemciye yatırsanız güzel bir sistem olur. Malum klavyeyi değiştirmek işlemciyi değiştirmekten daha çok daha az maliyetli.

Yazılımcı olduğum için klavyeden kısmak istemem, ayrıca bir tık üstü 2200G gereksiz pahalı, 3000G benim için tam F/P.

RAM alternatifi.

Anakart alternatifi.

Kasa alternatifi.

PSU'yu ikinci el alabiliyorsan kaçırma derim;

Kasa ön tasarım pek hoşuma gitmedi ve galiba mesh değil. Anakart bilerek B350 seçtim ki bari OC yapabileyim. İkinci el alamam hem de PSU ise. Yine de teşekkürler.

Beyaz olanı da var.

Kasa ön tasarım pek hoşuma gitmedi ve galiba mesh değil. Anakart bilerek b350 seçtim ki bari OC yapabileyim.

Zalman T7 mesh bir ön panele sahip.
Athlon işlemciler A320 ile de OC yapılıyor.

Son düzenleme:
Dostum ben klavyeyi de mouse u da beğendim ya. Apex falan oynuyorum yani aşırı profesyonel değilsen rahatsız etmiyor alışıyorsun ki zamanında Steelseries Rival 300S kullanıyordum. Aşırı memnunum şahsen ben.

Geri
Yukarı