280Hz monitör vs 165Hz monitör vs 144Hz monitör

Prensip meselesi bence. Şahsen onlarca yıl 60hz monitör kullandım ve Hz muhabbetinin abartıldığını düşünüyordum. 144hz monitör aldım 3-4 gün oldu ve özellikle CS:GO da inanılmaz farketti. Daha iyi bi oyuncuymuşum. Şu kadarını söyleyebilirim ama 144 ile 165 arasındaki fark hissedilmez diye düşünüyorum.

4K verip 280Hz mi, 4K verip 165Hz 2K monitör mü deseler muhtemelen 280Hz'i seçerdim, 2K çözünürlükte FPS düşüşü yaşamak bana saçma geliyor bir tık ^^.
1080p çözünürlükte artık ekran kartları darboğaz yapıyor , tam potansiyelini veremiyor.
Özellikle RTX 3 serisi alıcaksanız minimum 2K çözünürlükte monitörünüz olması lazım.

1080P çözünürlükte artık ekran kartları darboğaz yapıyor, tam potansiyelini veremiyor.
Özellikle RTX 3 serisi alacaksanız minimum 2K çözünürlükte monitörünüz olması lazım.

3K serisi bir ekran kartı düşünmüyorum önümüzdeki 4-5YIL için. 2070S yeterli ve uzun bir süre götürebilecek kapasiteye sahip bir GPU bence. Ama dediğiniz doğru. İzlediğim çoğu videolar da 1080P çözünürlükte darboğaz yaptığına şahidim.

3K serisi bir ekran kartı düşünmüyorum önümüzdeki 4-5YIL için. 2070S yeterli ve uzun bir süre götürebilecek kapasiteye sahip bir GPU bence. Ama dediğiniz doğru. İzlediğim çoğu videolar da 1080P çözünürlükte darboğaz yaptığına şahidim.
Anladım. İyi günlerde kullanın.
Bu arada renkleri dert etmeyecekseniz BENQ tavsiye ederim.

Geri
Yukarı