165Hz monitör vs 144Hz Curved monitör

Hocam aslında fark var ancak bakarak anlaşılmıyor. Kullanımda anlaşılır bir fark. Eğer fark olmasaydı 165Hz ve 144Hz arasında böyle bi fiyat farkı olur muydu?

165Hz ile 144Hz arasında devasa bir fark olmaz ama yine de ufak bir fark olacak. Ama 165Hz yazan monitör aslında 144Hz olabilir onu iyice bir araştırmak lazım.

Bende de 144Hz bir monitör var 160Hz olarak da ayarlarda çalışıyor fakat 160Hz'e alınca hafif titreme oluyor.

Eki Görüntüle 655061

165Hz olan 144Hz olsa bile diğerinden 200TL daha ucuz 144Hz olanı sadece Curved olduğu için düşünüyordum.
ViewSonic VX2458-C-mhd 24" monitörden uzak dur iyi bir monitör değilmiş araştırmadan aldım pişmanım.

Dediğin için teşekkür ederim ama kararımı verdim kesinlikle 165Hz olanı alacağım.

165Hz olan 144Hz olsa bile diğerinden 200TL daha ucuz 144Hz olanı sadece Curved olduğu için düşünüyordum.

Dediğin için teşekkür ederim ama kararımı verdim kesinlikle 165Hz olanı alacağım.

Ucuz olmasının nedeni ACER, TN panel ama Viewsonic VA panel. TN paneller daha ucuz paneller bundan ucuz ama mesela yatağına uzanıp film yada video izlerken görüntüde bozulma oluyor. Böyle bir düşüncen varsa TN panel monitör alma.

VA paneller daha pahalı ama böyle bir durum olmuyor. VA paneller IPS panellere yakın görüntü veriyor. VA panel almak daha iyi hem film hemde oyun için.

Bu tamamen senin tercihine göre değişir. Bana sorarsan ben curved sevmem. Hatta nefret ederim. Ayrıca ayak yapısı da önemli. Curved olanlar genelde V şeklinde oluyor. Ben pivot seviyorum.

Geri
Yukarı