280Hz monitörde ekran yırtılıyor

OC'yi geri alıp stok halinde dener misiniz? OC'yi hiçbir üretici garanti kapsamına almaz, risk sizindir.

Ama bu monitörün olayı o 280Hz'e çıkabildiği için alıyor millet.

OC'yi geri alıp stok halinde dener misiniz? OC'yi hiçbir üretici garanti kapsamına almaz, risk sizindir.

Bir de OverDrive ayarını kaç yapmam lazım.

Güzel kardeşim OverDrive ayarını 120 yapmışsın ekran yırtılması yüzünden monitör değiştirmek istiyorum diyosun :D 240 hz kullanıyorsan OverDrive:60, 280 hz kullanıyosan OverDrive:80 olmalı. Hatta 60 70 fps aldığın oyunlarda OverDrive'i 40'a bile çekebilirsin.

Güzel kardeşim OverDrive ayarını 120 yapmışsın ekran yırtılması yüzünden monitör değiştirmek istiyorum diyosun :D 240 Hz kullanıyorsan OverDrive: 60, 280 Hz kullanıyosan OverDrive: 80 olmalı. Hatta 60 70 FPS aldığın oyunlarda OverDrive'i 40'a bile çekebilirsin.

OverDrive ne işe yarıyor ki benim esporcu arkadaşım bu ayarları yaptırmıştı bana.

OverDrive ayarı overshoot ve ghosting gibi görüntü bozulmalarını tepkimeyi düşürerek ve konstrat oranını arttırarak çözmeye odaklıdır. Altyapısı budur.
Yırtılma olayı daha başka bir şey.
Yırtılma düşen FPS ile Hz'nin ya da yüksek olan FPS ile düşük olan Hz arasında gerçekleşir.
Bu dalgalanmayı monitör tolere edemediği an yırtılma gerçekleşir.
Sorunu hangi oyunda, hangi özelliklerde, hangi FPS üzerinde yaşadığınızı bilmek gerek.
Ayrıca NVIDIA sistem kullanıyorsan ve DP varsa Sync açın sonra G-Sync.
AMD ise FreeSync açın deneyin.
Overdrive modunu da kapatabilirsiniz.

OverDrive ayarı overshoot ve ghosting gibi görüntü bozulmalarını tepkimeyi düşürerek ve konstrat oranını arttırarak çözmeye odaklıdır. Altyapısı budur.
Yırtılma olayı daha başka bir şey.
yırtılma düşen FPS ile Hz'nin ya da yüksek olan FPS ile düşük olan Hz arasında gerçekleşir.
Bu dalgalanmayı monitör tolere edemediği an yırtılma gerçekleşir.
Sorunu hangi oyunda, hangi özelliklerde, hangi FPS üzerinde yaşadığınızı bilmek gerek.
Ayrıca NVIDIA sistem kullanıyorsan ve DP varsa Sync açın sonra G-Sync.
AMD ise FreeSync açın deneyin.
OverDrive modunu da kapatabilirsiniz.

Remnant 2 oyununda yaşıyorum yırtılmayı. OverDrive'ı 0 yapsam bile yırtılıyor 120 de kullansamda yırtılıyor bir şey değişmiyor.

Geri
Yukarı