285 TL'ye 1 yıllık Game Pass Ultimate alma

Valla hocam 10 tl ye Gamepass alındığını ilk defa duyuyorum. Bu işte bir sıkıntı olmalı, arkadaşın dediği gibi ya bir hesapta tek seferlik kullanım hakkı vardır ya da bilmiyorum yani

Tam olarak biliyor musunuz bilmiyorum ama Microsoft Store'de 'Live Gold' olarak arama yaparsanız, çıkan yerde normalde 6 ay satıştan kaldırılmıştı ama alt tarafta hediye kutusu simgesi var ona bastığınızda 120TL'ye 6 ay satın alabiliyorsunuz (Aylık olarak Ultimate aldığınızda 1 yıllık Game Pass 540 TL tutuyor). Ben bu yolla 285 TL'ye 1 yıl Ultimate aldım, belki işinize yarar diye yazmak istedim.

Nasıl aktive edilir bilmeyenler için; ilk olarak aldığınız Xbox Live kodlarını altta bulunan resimde görmüş olduğunuz gibi 'kod kullan' yerine basıp aktive ediyorsunuz. Sonra 1 aylık Game Pass Ultimate alıyorsunuz ve işlem bu kadar (Hesabınızda abonelik bulunmaması gerekiyor)

VİDEO OLARAK ANLATIM:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Live Gold üyelik olmadığı için Ultimate mı veriyor?

Tam olarak biliyor musunuz bilmiyorum ama Microsoft Store'de 'Live Gold' olarak arama yaparsanız, çıkan yerde normalde 6 ay satıştan kaldırılmıştı ama alt tarafta hediye kutusu simgesi var ona bastığınızda 120TL'ye 6 ay satın alabiliyorsunuz (Aylık olarak Ultimate aldığınızda 1 yıllık Game Pass 540 TL tutuyor). Ben bu yolla 285 TL'ye 1 yıl Ultimate aldım, belki işinize yarar diye yazmak istedim.

Nasıl aktive edilir bilmeyenler için; ilk olarak aldığınız Xbox Live kodlarını altta bulunan resimde görmüş olduğunuz gibi 'kod kullan' yerine basıp aktive ediyorsunuz. Sonra 1 aylık Game Pass Ultimate alıyorsunuz ve işlem bu kadar (Hesabınızda abonelik bulunmaması gerekiyor)

VİDEO OLARAK ANLATIM:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Live Gold aldıktan sonra, mesela 6 aylık Live Gold aldın diyelim. Hesabına girip aktive ediyorsun ve üstüne 1 aylık Ultimate aldığında, Game Pass sana "Live Gold üyeliği, Ultimate üyeliğe çevirilsin mi" tarzında soru soruyor ve onayladığında; 6 ay zaten Live Gold ile çeviriliyor, 1 ay ise sonradan aldığın Ultimate oluyor. Toplamda 7 ay Ultimate üyeliğin oluyor.

Adam 10 kere aynı şeyi söylemiş. Yeni hesap açıp da kullanılıyor diye. Hala o kodlar her hesapta bir kere kullanılıyor diyenler var 😄
Ayrıca bende de var idi o kodlardan bir dolu. Ama hesap aç değiştir şu bu yapmak insanı yoruyor. En iyisi bir yıllık alıp kafayı rahat ettirmek.

GittiGidiyor gibi sitelerde satılan kodların süresi 30 Kasım ve 31 Kasım arasında doldu. Aynı kodları ben kendime de aldım fakat 30 Kasım'da bile süresi bitti hatası verdi. Artık o kadar ucuza kodları alamıyorsunuz maalesef.

10 TL'ye alsan bile, birkaç kez yaparsın ve muhtemelen eninde sonunda bir sıkıntı çıkacaktır. Benim konuyu açma amacım şu; yurt dışında Ultimate 15 Dolar'a satılıyor ve TL'ye çevirdiğimizde yaklaşık 200TL yapıyor. Yani tahminimce zam gelmesi an meselesi ve zamlanmadan almak isteyen kişilerin alması için en ucuz taktiği söyledim. Normalde 12 aylık Live Gold üyeliği Hepsiburada gibi sitelerde 400TL'ye yakın bir fiyata satılıyor ve bu taktiği bilmeyen çoğu kişi gidip 400 TL gibi fiyatlara satın almışlar.

Hepsiburada linki (Hangisini almak işinize gelirse, onu alın)

Yeni konular

Geri
Yukarı