2850 Manat'a PC toplama

Mort4lResist4nce

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar birçok konu açtım ama tık yok. Para limitim 2850 manat tam PC toplama işlerinden anlamadığım için yardım istiyorum. Cevapları heyecanla bekliyorum.

Sıvı soğutucu ekranlı olsun mümkünse GIF oynatma vb için.

Son düzenleyen: Moderatör:
32.624₺ tutuyor yani 2.833 manat. Güç kaynağın konusunda kararsız kaldım, CPU kablosu kısa oluyor. Diğer arkadaşlar başka bir PSU önerebilir belki.
@Uchiha Shisui @messinicocugu @Motionless IN White

32.624₺ tutuyor yani 2.833 manat. Güç kaynağın konusunda kararsız kaldım, CPU kablosu kısa oluyor. Diğer arkadaşlar başka bir PSU önerebilir belki.

Bu alınabilir:

Sıvı soğutma olmaz mı bu sisteme?

@İsimsizkahraman sıvı soğutucu olmaz mı bu sisteme? Ekranlı ondan istediğimi belirtmiştim ama görmemiş olabilirsiniz bu arada sistem güzelmiş sağ olun.

@İsimsizkahraman bir de şu siteden toplasana sistem dediğiniz birçok şey burada mevcut değil de olanlarla en iyisini toplayabilirseniz çok iyi olur bütçe 3000 civarı olur limit bu kadar.

@İsimsizkahraman sıvı soğutucu olmaz mı bu sisteme? Ekranlı ondan istediğimi belirtmiştim ama görmemiş olabilirsiniz bu arada sistem güzelmiş sağ olun.

@İsimsizkahraman bir de şu siteden toplasana sistem dediğiniz birçok şey burada mevcut değil de olanlarla en iyisini toplayabilirseniz çok iyi olur bütçe 3000 civarı olur limit bu kadar.
Site bu: Kompüter toplamaq. Kompüter almaq. Kompüter detalları topdan qiymət

Son düzenleme:

Site bu: Kompüter toplamaq. Kompüter almaq. Kompüter detalları topdan qiymət

Hocam sıvı soğutma bütçenizi aşıyor, ki zaten gerek yok 13400F için. Yinede sıvı soğutma isterseniz şu şekilde yaptım ancak sitede RTX 4070 yok, parça seçimleri de kısıtlı. toplayabiliyorsanız benim üstde attığım şekilde farklı yerlerden tek tek toplayın. Toplayamıyorsanız şu şekilde almaktan başka çareniz kalmıyor:

Screenshot_6.png

Sıvı soğutma şart değilse şu şekilde yapın:
Screenshot_7.png

Hocam sıvı soğutma bütçenizi aşıyor, ki zaten gerek yok 13400F için. Yine de sıvı soğutma isterseniz şu şekilde yaptım ancak sitede RTX 4070 yok, parça seçimleri de kısıtlı. Toplayabiliyorsanız benim üstde attığım şekilde farklı yerlerden tek tek toplayın. Toplayamıyorsanız şu şekilde almaktan başka çareniz kalmıyor:

Eki Görüntüle 1779570
Sıvı soğutma şart değilse şu şekilde yapın:
Eki Görüntüle 1779571

Hocam ne desem az ya çok çok teşekkürler inanılmaz bir insansınız çoğu kişi cevap bile vermeden giderdi ama siz cevap verdiniz üstelik sıvı soğutmasız versiyonunuda yaptınız yani sevildiginizi asla unutmayın. Bütçeyi birazcık aşmak hiç sorun değil tekrardan teşekkürler 👍🏻❤️👍🏻

Bir de hocam son olarak istediğim zaman SSD veya HDD ekeleyebilirim değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne desem az ya çok çok teşekkürler inanılmaz bir insansınız çoğu kişi cevap bile vermeden giderdi ama siz cevap verdiniz üstelik sıvı soğutmasız versiyonunuda yaptınız yani sevildiginizi asla unutmayın. Bütçeyi birazcık aşmak hiç sorun değil tekrardan teşekkürler 👍🏻❤️👍🏻

Bir de hocam son olarak istediğim zaman SSD veya HDD ekeleyebilirim değil mi?

Elbete. M.2 olarak 1, SATA olarak 4 adet daha depolama ekleyeblirsiniz.

Peki hem 1 ms hem de 4 HDD eklersem olur mu? Ama eklemeyi yarım yamalak biliyorum gerçi bisuru bir şeyler söküp takmak lazım sanırım.

Oldukça basit bir işlem, PSU'dan gelen güç kablosunu ve ankarta bağlanacak olan SATA kablosunu bağlamanız yeterli. Technopat'ın PC toplama rehberlerinden yararlanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı