29 Jant İçin Dış Lastik Önerisi

Bahadır34

Hectopat
Daha fazla  
1 hafta önce Salcano Ng 650 29 V aldım. Lastikleri güzel fakat 2.20 ölçüsünde hep hızımı kesiyor. 1.90 ölçüsünde istiyorum ama jantım ve iç lastiğim uyumlu olur mu? Lastik olarak neler önerirsiniz? Toplamda harcayacağım bütçem 200 civarı ve aşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.20 den 1.90 a geçince hızlanmayacaksın. Fark edemeyeceğin bir değişim olur. Ha şu an ki lastiğin çok dişli ve alacağın lastik nispeten silik yüzeyli olursa biraz farkeder. Dağ bisikletinin amacı da hız değildir zaten.

2.20 den 1.90 a geçince hızlanmayacaksın. Fark edemeyeceğin bir değişim olur. Ha şu an ki lastiğin çok dişli ve alacağın lastik nispeten silik yüzeyli olursa biraz farkeder. Dağ bisikletinin amacı da hız değildir zaten.
Hiç 1.90 ve 2.20 yi sürdünüz mü ? Ben sürdüm ve çok fark var görünüş olarakta sürüş olarakta.

Pedalladım evet. 1.90 olan yine dişli olacaksa pek parketmez. Yani ddr4 2400 mhz ve 2666 mhz ler de farklıdır ama normal kullanışta bişey farkedilmez. Buna benzer.

Continental Race King 29x2.00 önerirdim ancak fiyatlar uçuk :) Lastik genişliğinden öte dişliler enerjiyi sönümlüyor. Ben Maxxiss CrossMark 2,20 dişli lastik kullanıyorum ancak bisiklet hafif olduğu için - orta dişlileri kare şeklinde olduğu için etkilemiyor pek fazla. Tutuş performansı çok iyi olmasa böyle bir lastik tercih etmem zaten şehir içerisinde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı