290 puan ile açıkta kalmak

devonoir

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
EVGA GeForce RTX 2060 KO ULTRA GAMING 6GB
Intel i3-10100F
MSI PRO H410M-B Intel H410
Kioxia 500GB Exceria Serisi NVMe M.2 SSD
Kingston HyperX Fury 16 GB (2x8) 3200 MHz
Arkadaşlar selam, üniversite sınavından 290 küsur bir puan aldım. 295 puan diyelim, sıralamalar yığılmadan dolayı malum onu geçtim. 14 tercih yazdım, hepsi kendi şehrim olan Konya'da. Ailevi durum öyle, çok aman aman olmadığı için şehir dışı yazmadım ama anlamadığım nokta şu 190 puan alıp yerleşen bile varken. Ben nasıl 290 puan ile açıkta kaldım onu anlamıyorum. Sitede bir hata olmuş olabilir mi? Bizimkiler de çok üzüldü açıkçası, yüzlerine de bakamıyorum. Sonradan düzelme vs falan olabilir mi? Böyle bir şey mümkün mü? Kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sitelik bir hata yok, demek ki sizden daha yüksek puan ve daha iyi sıralamalı olan kişiler o bölümü tercih etmiş. Ek tercihleri deneyebilirsin.

Hocam kontenjanlar %99 dolu ne yazacağım onu da bilmiyorum ki.

Puan değil sıralama önemli. Garanti olsun dersen %25 yukarı %50 aşağı şekilde yazman lazım.
Risk almak istersen de +%50 yukarı -%50 aşağı şeklinde yazmalısın.

O kafa ile yazdım zaten ama gene de bir şey gelmedi 190 puan +1M sıralama ile atanan arkadaşım var ve bu zoruma gidiyor.

Arkadaşlar selam, üniversite sınavından 290 küsur bir puan aldım. 295 puan diyelim, sıralamalar yığılmadan dolayı malum onu geçtim. 14 tercih yazdım, hepsi kendi şehrim olan Konya'da. Ailevi durum öyle, çok aman aman olmadığı için şehir dışı yazmadım ama anlamadığım nokta şu 190 puan alıp yerleşen bile varken. Ben nasıl 290 puan ile açıkta kaldım onu anlamıyorum. Sitede bir hata olmuş olabilir mi? Bizimkiler de çok üzüldü açıkçası, yüzlerine de bakamıyorum. Sonradan düzelme vs falan olabilir mi? Böyle bir şey mümkün mü? Kafayı yemek üzereyim.

Pardon tercih listen nasıldı acaba?
Sayısalcı mısın? Sözelci mi*

Bende eşit agırlık da o puanı aldım,ilk 16 full YBS yazdım,17 den itibarende işletme yazmıştım açıkta kalmayım diye. Selçuk işletme geldi.

O kafa ile yazdım zaten ama gene de bir şey gelmedi 190 puan +1M sıralama ile atanan arkadaşım var ve bu zoruma gidiyor.
Bana da çok ilginç geliyor, arkadaşlarımın neredeyse hepsi yerleşemedi ya da mezuna bırakıyor. Ama yök'e kayıtlar düşünce de göreceğiz adam 200binden alan yere 1 milyondan giriyor, okul birinciliği falan desen o da yok adamda.

Geri
Yukarı