2900 TL'ye Oyun Sistemi Toplama

Treap

Hectopat
Daha fazla  
Bir oyuncu olarak güzel bir masaüstü toplamak istiyorum. Herkes farkı şeyler söylediği için çok kararsızım. İntel i5 mi yoksa AMD Fx mi daha iyi ? Toplamamda yardım edecek herkese şimdiden teşekkürlerler. Bütçe 2800 TL ama 100 TL daha kayabilir. Yardim ederseniz sevirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bence ekran kartını gtx970 e düşürüp işlemciyi yükseltmelisin i7 4770k alabilirsin stokta yok sanırım yada i5 4690k gibi birşey alabilirsin .

Ekran kartını yanlışlıkla GTX 980 linkini atmışım arkadasın butçesini aşar 980. Topladığım sistem 2726 TL toplam. Yanlışlık için tekrar kusura bakmayın.

Baştan ekran kartı fiyatı yüksek diğer bileşenler nasıl 900 tl ye tamamlandı diye şaşırdım açıkçası 2000 tl ekran kartı zaten o yüzden gtx 970 e düşğr demiştim . Eğer bütçe yükseltilirse gtx 980 alınabilir . Ben gtx 970 almayı düşünüyorum sistemim iyi tek eksik ekran kartı gtx 560 ti vardı sattım güncel oyunları oynatmıyor diye gtx 970 alıcam gtx 980 le arasında 800 tl ye değecek performans farkı yoktur .

Oyuncu için 3000 TL altına FX 8320 öneririm çünkü aynı fiyatlı i5 modellerden çok daha performanslı ve üst düzey ekran kartlarıyla darboğaz yapmıyor. Bütçene SSD de yetti. Bu sistemi tavsiye ederim.

GTX 970'de marka olarak stoklara geldiğinde MSI'ı tercih et. Stokta olmadığı için Evga seçtim.

Adsız.jpg

Eğer monitör dahilse bu sistemi öneririm.

Adsız1.jpg

Ekran kartını yanlışlıkla GTX 980 linkini atmışım arkadasın butçesini aşar 980. Topladığım sistem 2726 TL toplam. Yanlışlık için tekrar kusura bakmayın.

Aslında o linke tıklayınca 970 açılıyor, sorun Vatan'ın sitesinden kaynaklanıyor.

Son düzenleme:
En fazla 2900 verebilirim büyük ihtimalle. FX8 9590 islemci sizce nasıldır ? Yeni cikacak oyunlarin hepsini kaldırmasini istiyorum. GTX 980 zaten param yetmez, GTX 970 alicam buyuk cogunlukla. i5 yerine fx9590 alsam daha iyimi performans alirim sizce ?

Dostum bence i7 al bende i7 4770k var memnunum . Ama tabi donanım bilgisi daha iyi olan arkadaşlar baksa daha iyi olur . Ama i7 4790k dı sanırım her anaakrtta çalışmıyormuş yoksa 4790k alıcaktım soket uysada yazılımdan dolayı uymuyormuş . Dostum sen hangi oyunlar oynamak istediğini ver tam bütçeni yazar mısın tam derken maximu. Ne kadar ?

Maximum 2900 tl. Oynayacağım oyunlar da far cry4, battlefield hardline diye oyunu cikacak yani tum yeni oyunlari ultrada çalıştırsin yeter bana. i7 almayi isterim ama bu sefer de cok pahaliya gelir. i5 yada fx9590 alirsam ekran kartini gtx970 alabilirim. Gene de bilen biri yardim ederse almama cok iyi olur.

Ekran kartı far cry 4 ü ultrada açar büyük ihtimalle 8 gb ram alabilirsin . İşlemci i5 4690k yada i7 4790k labilirsin . Eğer ileride overclock yapacaksanız alacağınız işlemcinin sonunda "k" harfinin olmasına dikkat edin . Hocam kasa olarak kendi kasamı tavsiye edebilirim cooler master sniper . 3 adet hızını kontrol edebildiğim fan bir adette ayrı bir fan var . Pek ısınmaz ama istersen sıvı soğutucu koyabilirsiniz . Hocam şu an kasamdaki ekran kartı ile power i sattığım için pc ye geçemiyorum . Şimdi vatan bilgisayardan parçalara bakıp sana buraya yazarım .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı