2GB GTX1050Ti vs 4GB GTX1050

Teşekkür ediyorum, şuan kargoda dört gözle bekliyorum gelmesini sıkıntısız gelirse aynı bilgisayara sahip olucaz evet:)

Oyun testi konusunu şöyle açıklayayım, benim elimde orjinal oyun olarak sadece CS-GO, FS17, ETS2 ve bikaç eski oyun mevcut bunları incelerim tabi ama asıl merak konusu olan ağır oyunları, yeni oyunları arkadaşlarımdan edinebilirsem incelerim. Oyuna para vermeden önce para vereceğim şeyler var taşıma çantası, kaliteli bir laptop soğutucu gibi ufak tefek şeyler:)

@mstf26131 Anladım kardeşim bi tane oyun var Watch Dogs 2 sıkıntılı bir oyundu yeni updatele bu oyunun kasma takılma sorununu gidermişler. Watch Dogs 2 yi deneme şansın olursa bana yazar mısın? Ben hiç düzgün şekilde oynayamadım. Oynayıpta bitirmek istediğim oyunlardan biri. Hikayesi çok güzel. Sadece araba sürüşü filan iyi değil.

@mstf26131 Anladım kardeşim bi tane oyun var Watch Dogs 2 sıkıntılı bir oyundu yeni updatele bu oyunun kasma takılma sorununu gidermişler. Watch Dogs 2 yi deneme şansın olursa bana yazar mısın? Ben hiç düzgün şekilde oynayamadım. Oynayıpta bitirmek istediğim oyunlardan biri. Hikayesi çok güzel. Sadece araba sürüşü filan iyi değil.
Oyunun orjinalini bulabilirsem oynar denerim tabi benimde merak ettiğim bir oyun, ama en çok merak ettiğim forza horizon 3 şu oyunu sıkıntısız bir şekilde oynarım umarım high-ultra ayarlarda 30fps yeterli benim için:)

O zaman 1GB VRAM sahibi bir ekran kartı alsınlar. VRAM'e elbette bakılmalı. Sonra FPS dropları yaşanabilir. Buna rağmen ben de 1050Ti öneririm.

Söylediğiniz doğru fakat büyük önemi GPU taşıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yıl 2018 artık VRAM'e takılmayın. :)
Diyip içimi rahatlatıyosun ama RAM'den ne kadar alırsa alsın GDDR5 bir VRAM kadar sağlıklı olmaz diye düşünüyorum, umarım yanılıyorumdur ve aynı performansı verir bana:)

O zaman 1GB VRAM sahibi bir ekran kartı alsınlar. VRAM'e elbette bakılmalı. Sonra FPS dropları yaşanabilir. Buna rağmen ben de 1050Ti öneririm.
2GB GTX1050 ile FPS dropları yaşayan bir arkadaşla konuştuk, bilgisayarı MSI GL62M, RAM'i 16GB yapıp SSD takviyesi yaptığında sorun nerdeyse tamamen çözüldü dedi bende bir süre bu şekilde idare edip ilerde RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum 1050Ti modelini tercih ettim umarım sıkıntı çıkarmaz bana.

Diyip içimi rahatlatıyosun ama RAM'den ne kadar alırsa alsın GDDR5 bir VRAM kadar sağlıklı olmaz diye düşünüyorum, umarım yanılıyorumdur ve aynı performansı verir bana:)

2GB GTX1050 ile FPS dropları yaşayan bir arkadaşla konuştuk, bilgisayarı MSI GL62M, RAM'i 16GB yapıp SSD takviyesi yaptığında sorun nerdeyse tamamen çözüldü dedi bende bir süre bu şekilde idare edip ilerde RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum 1050Ti modelini tercih ettim umarım sıkıntı çıkarmaz bana.

GDDR5 bellekler günümüzde sorun çıkartmaz. Çünkü güncel ve yeni bir platform.
Satış stratejisi için "Ben 4GB veriyorum." "Ben 6GB veriyorum." gibi pazar oyunlarına kanmayın.
GTX 1050Ti'ın içindeki GPU yeterince güçlüdür.
Yeterli RAM ve İşlemci ile birleştiğinde herhangi bir sorun yaşatmaz.
Eğer bu kart DDR3 belleklere sahip olsaydı olsaydı "Evet 1GB yetersiz kalabilir." diyebilirdik.

Dün cihaz elime geçti gece windows10 kurup biraz CS-GO oynadım bu oyunda belli olmaz pek cihazın performansı ama ben baya memnun kaldım, ama sormak istediğim bir sorum var sana senin cihazda açma düğmesine bastığında bir ses geliyor mu? Hafif bir titreşim sesi gibi ses geliyor benimkinin açma düğmesine basınca sessiz bir ortamda anca duyulabilecek şekilde bu normalmi acaba.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı