2K 144 Hz için işlemci ve ekran kartı önerisi

Dostum konuyu baştan okursan zaten I5 6500 işlemci kullandığımı görürsün stock fan ordan geliyor.

Panel konusuna gelirsek dostum burda bile IPS panel G-synch 144hz 2k monitörler cidden el yakıyor, saçma bi fiyat uçurumu var anlamıs değilim ama monitörü deneme şansım oldu ve renkler o kadar da kötü değil açıkçası.

Saçma saçma yorum yapmayın. Yok efendim 5K için tasarlanmış, yok efendim 4K için tasarlanmış. Git GTX 1080 Ti ile Ghost Recon Wildlands gibi yeni ve ağır oyunlarda 5K all maxed aç bakayım kaç FPS alıyorsun.
Çoğunuzun sıkıntısı burada. Ayar yapmıyorsunuz. Ultra ayarda MSAA 4x ve detayını göremediğin ama FPS'i çok düşüren ayarları da açıyorsunuz. Örnekleriniz de optimizasyon sorunlu oyunlar üzerinden. 1080 4K için yeterli. Eskiden ben de sizin gibi düşünüyordum ama 4K monitör ve RX 570 alınca anladım.

Halihazırda bir sistemim var fakat yükseltmek istiyorum. Sistem 2K çözünürlükte 144 Hz'e göre olacak, ekran kartı zaten az çok belli gibi (1080 Ti) fakat işlemcide kararsızım. Elimdeki diğer parçalar değişmeyecek yani AMD'ye geçme şansım yok. Iyi günler, iyi forumlar.

Elimde olan parçalar;
  • Anakart: MSI Gaming M3 H170
  • Islemci: Intel i5 6500
  • PSU: Aerocool Kcas 600w
  • RAM: G.SKILL Ripjaws DDR4 4X2 8GB 2400 Mhz
  • Kasa: Corsair SPEC-01

Islemci olarak K serisi önerebilirsiniz, uzun vadeli bir sistem olacak ilerde anakart değişebilir.

Bütçe: 1200$
Evga 2070 süper...

Geri
Yukarı