2K 144 Hz monitör önerisi

Rolex26

Kilopat
Daha fazla  
Yeni monitör almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım monitör 1080 60 Hz. 1080p 144Hz akmaktansa 2K 144Hz almayı düşünüyorum. 3K bütçem var. Monitör alırken hangi özelliklere dikkat etmeliyim? Kaç inc olmalı? Önerebileceğiniz 2K 144Hz monitörler nelerdir? Kullandığım ekran kartı 1650S.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni monitör almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım monitör 1080 60 Hz. 1080p 144Hz akmaktansa 2K 144Hz almayı düşünüyorum. 3K bütçem var. Monitör alırken hangi özelliklere dikkat etmeliyim? Kaç inc olmalı? Önerebileceğiniz 2K 144Hz monitörler nelerdir? Kullandığım ekran kartı 1650S.
1650S ile iyi bir 2K deneyimi yaşayabileceğini sanmıyorum.

LG 27GL850-B bir çok monitör kullandım kullandıklarımın içerisinde en iyisiydi. RTX 3070 ile kullanıyorum bir çok oyunda 144 üzeri fps alamıyorum kullandığın ekran kartı 2k için düşük kalır. Hatta oynadığın hemen hemen her oyunda düşük ayarlarda 20-30 fps zor alabilirsin.

RTX 2070 kullanıyorum. 2K monitör alıp ayar kısarak ve daha düşük FPS alarak oyun oynamak istemediğimden 1080P, 10 BIT panel, 1 milyar renk veren ve renk gamutu yüksek (DC-I P3 %95, SRGB %132) bu monitörü kullanıyorum:
Bulunduğum şehirdeki Vatan Bilgisayar'da yoktu. Mağazaya gidip rica ederseniz başka mağazadan sipariş veriyorlar. O şekilde aldım.
İncelemem:

1650S ile iyi bir 2K deneyimi yaşayabileceğini sanmıyorum.
çok oyun oynamıyorum genellikle dizi, film izliyorum arada hikayeli oyunlara giriyorum 2-3 saat oynayıp çıkıyorum.Pek fırsat bulamıyorum zaten oyun oynicak. ileride sistemi yenilediğim zaman monitörüde değiştirmek istemiyorum.
RTX 2070 kullanıyorum. 2K monitör alıp ayar kısarak ve daha düşük FPS alarak oyun oynamak istemediğimden 1080P, 10 BIT panel, 1 milyar renk veren ve renk gamutu yüksek (DC-I P3 %95, SRGB %132) bu monitörü kullanıyorum:
Bulunduğum şehirdeki Vatan Bilgisayar'da yoktu. Mağazaya gidip rica ederseniz başka mağazadan sipariş veriyorlar. O şekilde aldım.
İncelemem:
16.7 m renk sayısı yazıyor ürün açıklamasında

LG 27GL850-B birçok monitör kullandım kullandıklarımın içerisinde en iyisiydi. RTX 3070 ile kullanıyorum birçok oyunda 144 üzeri FPS alamıyorum kullandığın ekran kartı 2K için düşük kalır. Hatta oynadığın hemen hemen her oyunda düşük ayarlarda 20-30 FPS zor alabilirsin.

O halde bende bunu tavsiye ediyorum, alınabilecek F/P'lerinden bir tanesi. Ha daha iyileride var elbet ama bu fiyata bu performans çok iyi renk kaliteside güzel...

LG 27GL850-B bir çok monitör kullandım kullandıklarımın içerisinde en iyisiydi. RTX 3070 ile kullanıyorum bir çok oyunda 144 üzeri fps alamıyorum kullandığın ekran kartı 2k için düşük kalır. Hatta oynadığın hemen hemen her oyunda düşük ayarlarda 20-30 fps zor alabilirsin.
Tamam çok performans vermez ama low ayarlarda da 20-30 FPS'e düşmez o kart.

Geri
Yukarı